SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyło Radio ZET Gold. Co w ramówce?

Wystartowała nowa sieć radiowa Radio ZET Gold, która zajęła miejsce Planety FM, pozostającej tylko w internecie. Rozgłośnia swój program kieruje do dojrzałych słuchaczy, a jej liner brzmi „Zawsze Wielkie Przeboje”.

Oficjalny start Radia ZET Gold zaplanowano w poniedziałek 1 lipca o godz. 6.00 rano, ale rozgłośnia nadaje testowo już od niedzieli. W skład nowej sieci wchodzi 14 dotychczasowych stacji lokalnych Planety FM, nadających w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Bielsko-Biała, Olsztyn, Poznań, Mragowo, Konin, Iława, Giżycko, Kielce, Łódź, Opole i Słupca, a także Radio Plus Toruń oraz wrocławskie Radio Traffic FM, kupione w kwietniu przez Eurozet (więcej o tym).

Program stacji został uspójniony dla całej sieci. Równocześnie zachowano lokalny charakter poszczególnych rozgłośni zgodnie z koncesjami. Na antenie Radio ZET Gold usłyszeć można największe przeboje ostatnich dekad, wśród nich utwory takich artystów jak Charles Aznavour, Dalida, Romina Power i Al Bano, Ricchie Poveri, Eruption, Fiction Factory, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, 2+1 czy Anna Jantar.

W dni powszednie między 6.00 a 10.00 w Radiu ZET Gold nadawane będzie lokalne pasmo poranne  “Zawsze wielkie przeboje na dzień dobry”, prowadzone przez dziennikarzy z byłych stacji Planety FM. Np. we Wrocławiu będą to Grzegorz Kochański i Waldek Darłak, w Katowicach -  Aleksandra Pruchnicka i Jakub Nycz, w Łodzi - Marek Kowalczuk, a w Kielcach - Anna Adamiec i Mariusz Jurkowski

Potem, od 10.00 do 15.00 w całej sieci emitowany będzie blok “Radio ZET Gold. Zawsze wielkie przeboje” prowadzony przez Przemysława Sasowskiego. Kolejne pasmo lokalne znajdzie się na antenie między 15.00 a 18.00 i nosić będzie nazwę “Przebojem po okolicy”. Natomiast od godz. 18.00 słuchać będzie można bloku “Moje przeboje!”, a od 24.00 - "Nocy w Radiu ZET Gold".

Wiadomości lokalne emitowane będą w godz. od 6.00 do 15.00 trzy minuty przed pełną godziną (poza porankiem, gdy będą nadawane co pół godziny), potem na antenie nie zaplanowano już newsów. W weekendy przez cały dzień prezentowane będą pasma muzyczne.

Za nadzór nad siecią Radia ZET Gold odpowiada Marcin Jedliński, dyrektor stacji lokalnych Eurozetu, dyrektorem programowym rozgłośni został Krystian Karwaszewski, dyrektorem muzycznym jest Łukasz Pieter, a brand managerem - Anastazja Kądziela. Projekt podlega redaktorowi naczelnemu stacji Eurozetu - Rafałowi Olejniczakowi.

Marcin Jedliński obecne stanowisko piastuje od stycznia 2013 roku. Wcześniej był dyrektorem programowym Radia Plus, a następnie dyrektorem sieci Radia Plus (2008-2012). Pracę w mediach zaczynał w Radiu Wawa. W latach 1998-2005 był dziennikarzem sportowym Radia ZET. Pracował również w redakcjach sportowych TVP2 i Polsat Sport.

Krystian Karwaszewski zaczynał jako prezenter Radia GRA Toruń. Od 2005 roku pracował w Radiu Plus. Był producentem, prezenterem, zajmował się również promocją. Od 2010 roku był sekretarzem anteny sieci Radia Plus.

Łukasz Pieter z mediami jest związany od 1999 roku. Przez osiem lat pracował w Polskim Radiu Katowice. Był m.in. reporterem, wydawcą i prezenterem. Pracował też w redakcji muzycznej. W 2007 roku został dyrektorem muzycznym RMF Maxxx. W latach 2010-2012 był wydawcą muzycznego portalu RMF On i programującym muzykę w RMF FM.

Anastazja Kądziela od 2010 roku jako brand manager odpowiadała za kreację i implementację działań promocyjnych Radia Plus. Wcześniej pracowała w dziale PR TVN.

Jak już informowaliśmy Eurozet zamknął sieć Planeta FM, bo stała się ona nie dochodowa (więcej na ten temat). Stacja ta będzie nadal istnieć jako radio internetowe. Można jej słuchać na stronie planeta.fm. Szefem projektu został Dariusz Staniak, dotychczasowy szef muzyczny i p.o. dyrektora programowego Planety FM.

Dołącz do dyskusji: Ruszyło Radio ZET Gold. Co w ramówce?

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Myślę że ZET Gold zabierze słuchaczy samej Zetce.
0 0
odpowiedź
User
ala
LEPSZA WIADOMOŚĆ...siatkarze wygrali z Argentyną 3 - 2......GRATULACJE i dziękujemy
0 0
odpowiedź
User
ala
.. PRZEPRASZAM......3:1....
0 0
odpowiedź