SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ryszard Nowak zawiadamia prokuraturę o komentarzach na Gazeta.pl. „Szykanują Jana Pawła II”

Ryszard Nowak złożył zawiadomienie na prokuraturze o obraźliwych komentarzach pod adresem Jana Pawła II, które pojawiły się pod artykułem w serwisie Gazeta.pl (Agora) opisującym kontrowersyjny plakat „Papież rozbitej rodziny”.

fot. Shutterstock.com Article

Zawiadomienie wpłynęło w czwartek do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ryszard Nowak złożył je w imieniu Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”. To pokłosie artykułu z lubelskich stron serwisu Gazeta.pl, który opisał akcję Fundacji „Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm”. Fundacja zamierza zawiesić w Lublinie billboard, na którym znajduje się papież Jan Paweł II, kobieta podpisana jako Irena oraz chłopiec zwany Adamem. Całość opatrzona jest podpisem „Papież rozbitej rodziny”. Nawiązuje to do plotki, według której Karol Wojtyła miał nieślubne dziecko.

Doniesienie dotyczy Fundacji, która - zdaniem Stowarzyszenia - bezcześci imię Jana Pawła II. W zawiadomieniu Ryszard Nowak kieruje także oskarżenia w kierunku osób komentujących artykuł na Gazeta.pl i załącza treści obraźliwych wpisów.

- Nasze doniesienie o popełnieniu przestępstwa dotyczy również obraźliwych komentarzy, które ukazały się pod artykułem portalu Gazeta.pl, w którym szykanuje się Błogosławionego Jana Pawła II - napisano w zawiadomieniu.

Rzecznika prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska mówi portalowi Wirtualnemedia.pl, że zawiadomienie zostało przekazane zgodnie z właściwością do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, która będzie zajmować się tą sprawą.

Nie wiadomo, czy lubelska prokuratura będzie ścigać komentujących ani czy zażąda od wydawcy Gazeta.pl podania adresów IP ich komputerów. Syk-Jankowska tłumaczy, że o tym, czy zostanie wszczęcie postępowanie sprawdzające, zadecyduje prokurator analizujący sprawę.

- Wszystkie okoliczności podniesione w zawiadomieniu będą przedmiotem badania prokuratury - mówi nam Beata Syk-Jankowka.

Jak wynika z danych Megapanel PBI/Gemius w grudniu ub.r. portale grupy Gazeta.pl miały 12,3 mln realnych użytkowników (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryszard Nowak zawiadamia prokuraturę o komentarzach na Gazeta.pl. „Szykanują Jana Pawła II”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
Można szykanować zmarłego?
21 13
odpowiedź
User
Ziut
To Nowaka jeszcze nie zamknęli w zakładzie psychiatrycznym, czy też niebacznie właśnie go z psychiatryka wypuścili?
14 14
odpowiedź
User
axl
Sekta chce zwalczać inną "sektę"?
13 12
odpowiedź
User
Ariel
Ten billboard to wyjątkowo chamska prowokacja.
11 12
odpowiedź
User
Iwka
Spójrzmy w oczy prawdzie i statystykom: całe mnóstwo księży i wysokich oligarchów kościelnych ma własne dzieci, własne kobiety i własne, tzw. drugie życie, które latami wiodą sobie spokojnie po "ciemnej stronie księżyca". A poza tym... każda plotka bywa jak kij: może mieć dwa końce.... Czyżby pan Nowak znał "sekretne życie Jana Pawła II?" Człowiek to jednak zawsze człowiek....
14 9
odpowiedź