SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ryszard Rembiszewski nie poprowadzi festiwalu katolickiego Radia Nadzieja. "Za związki partnerskie"

Dyrektor katolickiego Radia Nadzieja ks. Tomasz Olszewski zerwał współpracę z Ryszardem Rembiszewskim. Jak relacjonuje konferansjer, szefowi radia nie spodobało się jego poparcie dla związków partnerskich. Przedstawiciele rozgłośni nie chcą komentować sprawy.

Ryszard Rembiszewski, fot. archiwum prywatne Article

Ryszard Rembiszewski, w przeszłości znany głównie jako gospodarz losowań Totalizatora Sportowego, a ostatnio współpracujący z TVP1 przy programie „Świat się kręci”, miał w dniach 1-3 sierpnia, tak jak rok temu, współprowadzić festiwal „Tykocin - królewskie śpiewanie”. Impreza jest organizowana przez diecezjalne Radio Nadzieja z Łomży.

W ubiegłym tygodniu do prezentera zadzwonił dyrektor rozgłośni ks. Tomasz Olszewski i poinformował go o natychmiastowym zerwaniu współpracy. Powodem przedstawionym przez szefa Radia Nadzieja było podpisanie przez Rembiszewskiego petycji z poparciem dla legalizacji związków partnerskich w Polsce. Konferansjer udostępnił link do petycji na swoim prywatnym profilu na Facebooku, do którego ks. Olszewski miał dostęp.

- Powiem krótko - powiedział mi - na Facebooku podpisałeś promocję pedałów i nie możemy dalej razem pracować - opisuje dla portalu Wirtualnemedia.pl sposób przekazania decyzji o zakończeniu współpracy Ryszard Rembiszewski.

Rembiszewski twierdzi, że nie miał z Radiem Nadzieja podpisanej żadnej umowy, nie otrzymał zatem od kierownictwa żadnych pieniędzy.

 - Wielokrotnie współpracowałem z rozgłośnią i ks. Olszewskim i nigdy umowy nie były podpisywane. Pieniądze otrzymywaliśmy ostatniego dnia kiedy impreza się kończyła - opisuje. - Ja rozumiem, że to jest radio katolickie, ale z tego co wiem to rozgłośnia korzystała ze wsparcia samorządu przy organizacji imprez - dodaje.

Współpraca ze stacją opierać się miała na ustnych ustaleniach, które konferansjer traktował jako obowiązującą umowę. Z tego powodu nie wyklucza on podjęcia kroków prawnych.

Na stronie internetowej poświęconej festiwalowi „Tykocin - królewskie śpiewanie” nie ma informacji, kto jest jego prowadzącym, zaś w programie imprezy brakuje nazwisk osób występujących. Dotarliśmy jednak do materiałów, które wisiały na stronie przed zwolnieniem Rembiszewskiego. Wynika z nich, że Radio Nadzieja wykorzystywało nazwisko prezentera do promocji organizowanej przez siebie imprezy. Wcześniej to z nim ustalono.

Dyrektor Ks. Tomasz Olszewski i jego zastępca ks. Tomasz Trzaska obiecali w rozmowie telefonicznej ustosunkować się na piśmie do sprawy zakończenia współpracy z Ryszardem Rembiszewskim, jednak od piątku nie otrzymaliśmy odpowiedzi żadne z zadanych im pytań. Nadal nie wiadomo również, kto poprowadzi koncerty w zastępstwie za Rembiszewskiego.

Ryszard Rembiszewski współpracował z diecezjalnym Radiem Nadzieja od dwóch lat. Był obecny przy organizacji imprez takich jak „Tykocin - królewskie śpiewanie” i „Karnawał z kolędą” oraz jubileuszu rozgłośni „Gołębie Nadziei”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryszard Rembiszewski nie poprowadzi festiwalu katolickiego Radia Nadzieja. "Za związki partnerskie"

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Niech Rembiszewski poprowadzi Paradę Równości -tam jest jego miejsce
35 35
odpowiedź
User
Jarek
Facet chwali się, że zarabiał na czarno. Czy urząd skarbowy tym się zainteresuje ? Czy nie, bo to kolejna święta krowa ?
33 16
odpowiedź
User
szymon bińkowski
"Kochaj bliźniego jak siebie samego" XDDD
22 16
odpowiedź
User
sluchacz
Olszewski nie podpisuje z nikim umów, płaci gotówką bez papierów
19 16
odpowiedź
User
katolik
Ksiądz Olszewski, zwalniając Rembiszewskiego w taki sposób, zachował się conajmniej nietaktownie.
I jakich słów sługa boży używa?! W imię czyje? Kościoła Katolickiego? Nie podpisuję się pod tym.
25 24
odpowiedź