SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rząd Bułgarii ma ponad 200 tys. bitcoinów wycenianych na 3 mld dolarów

Rząd Bułgarii jest w posiadaniu ponad 200 tysięcy bitcoinów, które przejął w trakcie likwidacji jednej z grup przestępczych. Obecnie ten portfel kryptowaluty jest wart około 3 miliardów dolarów, którymi Bułgaria mogłaby spłacić 18 procent swojego narodowego długu.

Według informacji podanych przez zachodnie media władze Bułgarii miały dopiero niedawno zorientować się o tym, że kraj posiada dodatkowe rezerwy finansowe.

Zgodnie z doniesieniami w maju br. bułgarskie organy ścigania rozbiły grupę przestępczą, która zdobywane nielegalnie środki zamieniała na bitcoiny chcąc ukryć źródło pochodzenia pieniędzy.

W efekcie władze Bułgarii znalazły się w posiadaniu ponad 213,5 tys. bitcoinów, które w momencie ich przejmowania były warte ok. 500 mln dol.

Jednak w ostatnim okresie bitcoin gwałtownie zyskiwał na wartości, która niedawno osiągnęła poziom 15 tys. dol. za sztukę. To oznacza, że władze Bułgarii dysponują bitcoinami wartymi obecnie ok. 3 mld dol. To kwota mogąca zaspokoić 18 proc. krajowego długu Bułgarii.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób bułgarski rząd zechce wykorzystać posiadaną kryptowalutę, eksperci podkreślają, że gdyby w całości nagle trafiła ona na rynek to wartość bitcoina gwałtownie poszybuje w dół powodując poważny kryzys związany z cyfrową walutą.

 

Dołącz do dyskusji: Rząd Bułgarii ma ponad 200 tys. bitcoinów wycenianych na 3 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl