SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rzecznik TVP: Nie wyprowadzamy produkcji poza telewizję publiczną

Telewizja Polska oświadczeniu zaprzeczyła informacjom, że zarząd TVP planuje wyprowadzenie produkcji telewizyjnej poza spółkę. O takim zagrożeniu informował działający w firmie Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Związkowcy 4 września br. w mailu do pracowników napisali, że “ten Zarząd nie cofnie się przed całkowitym wyprowadzeniem produkcji telewizyjnej na zewnątrz”. O tym planach mówili też w różnych mediach, np. w “Naszym Dzienniku”, gdzie 24 września br. znalazło się sformułowanie  „Przyczyną konfliktu jest, jak twierdzi Markowska-Wójcik (przewodniczą Wizji - przyp.), przede wszystkim wyprowadzanie na zewnątrz telewizyjnej produkcji”

Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP, w oświadczeniu przesłanym do Wirtualnemedia.pl, poinformował, że informacje te są nieprawdziwe. - Produkcje zewnętrzne to zaledwie 10-12 proc. kosztów ogólnych Telewizji Polskiej i - co równie istotne - pozostają one za kadencji obecnego Zarządu praktycznie bez zmian. Nie ma też żadnych planów ich zwiększania, ponieważ dla TVP absolutnym priorytetem jest i będzie zawsze produkowanie maksymalnej liczby programów siłami wysoko profesjonalnej własnej kadry - napisał Rakowiecki.

Na potwierdzenie swojej tezy przytoczył dane liczbowe, z których wynika, że pierwszych ośmiu miesiącach udział wydatków na produkcję zewnętrzną w kosztach ogólnych TVP wyniósł 9,8 proc. (było to 89 mln zł), w 2012 roku było to 10,8 proc. (165,55 mln zł), w 2011 roku - 12,2 proc. (214,47 mln zł), a w 2010 roku - 12,3 proc. (215,68 mln zł).

- W poszukiwaniu poparcia strajkowego władze związku Wizja nie cofają się przed żadnymi, niejednokrotnie już dementowanymi, kłamstwami, które mają dezinformować opinię publiczną nastawiając ją przeciw TVP oraz celowo bulwersować i irytować pracowników telewizji publicznej - napisał Rakowiecki w oświadczeniu.

Ostatnio w referendum strajkowym, zainicjowanym przez Wizję, większość pracowników opowiedziała się za przeprowadzeniem w spółce strajku. Zanim on jednak nastąpi, mają się odbyć rozmowy ostatniej szansy między związkowcami a prezesem TVP Juliuszem Braunem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik TVP: Nie wyprowadzamy produkcji poza telewizję publiczną

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rzecznik Superstacji
Co tu wyprowadzać, kiedy z TVPartyjnej już dawno ją wyprowadzono. Nie ma telewizji publicznej. Jest partyjna, w której rządzą trzy partie. Jak zawsze. To też kłamstwo?
34 10
odpowiedź
User
W poszukiwaniu śmieszności
W poszukiwaniu możliwości smarowania wazeliną politycznych manipulatorów, którzy z TVP zrobili sobie telewizję partyjno-wyborczą, rzecznik prezesa Brauna nie cofa się przed żadnymi, niejednokrotnie już dementowanymi, kłamstwami, które mają dezinformować opinię publiczną przekonując ją, że TVPartyjna jest telewizją publiczną oraz generować infantylne brednie, aby wyłudzić od podatników kolejny podatek na swoje nieudolne rządy. W wyniku kłamstw i matactw, wyrażana w internecie, opinia publiczna przestaje oglądać TVPartyjną, a reklamodawcy przestają utrzymywać polityczny zarząd. Aby to zweryfikować wystarczy zmienić stronę i przestudiować dynamikę spadających udziałów w rynku, spadającą widownię, a co za tym idzie, spadające wpływy z reklam. To rzeczywiście może bulwersować i irytować pracowników,przesuwanych z kąta w kąt, aby zrobić miejsce dla partyjnych koleżków i szemranych interesików innych koleżków, specjalistów od fałszowania konkursów.
37 10
odpowiedź
User
profesjonaliści z NRD
siłami tak "wysoko" profesjonalnej kadry, jak pan Rakowiecki czy pan Braun??
25 10
odpowiedź
User
iup
No to niech pan poda listę tytułów programów produkowanych poza TVP. Wtedy zobaczymy. A Wizja to już się zaczyna ośmieszać. Straszy, starszy i nic z tego nie wynika.
18 10
odpowiedź
User
BORYS POlewej
Słowo "partia" oznacza" kawałek czesc powstała w wyniku PODZIAŁU. Partyjniactwo jest nowotworem niszczącym tkanke państwową pd lat, ale chcieliście demonkraNcji to ją macie. TVP =TVPARTYJNA.a Rakowiecki, to najbardziej komiczny rzecznik tej instytucji, w dodatku mało. delikatnie mówiąc wizualnie oględny... ale jaki Pan , taki kram.
16 10
odpowiedź