SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd Apelacyjny nakazał TVN sprostowanie ws. maseczek

Sąd Apelacyjny wydał wyrok, w którym nakazał TVN publikację sprostowań dotyczących materiałów o programie Agencji Rozwoju Przemysłu „Polskie szwalnie” w „Superwizjerze” TVN24 i portalu Tvn24.pl.

Article

Agencja Rozwoju Przemysłu SA pozwała stację TVN za to, że w reportażu „Jak rząd szył maseczki” w „Superwizjerze” wyemitowanym w TVN24 11 września ub.r., w tekście „Rządowy program za ćwierć miliarda złotych i miliony maseczek, które nie nadają się do użytku” na portalu Tvn24.pl z tego samego dnia oraz w reportażu „Jak rząd szył maseczki” „Superwizjera” z 14 września ub.r. podano „nieprawdziwe, względnie nieścisłe informacje i sugestie”.

Zdaniem ARP nie m.in. jest prawdą, że program szycia i zgrzewania maseczek „Polskie szwalnie” był programem rządowym oraz że maseczki były niezdatne do użytku i nie chroniły przed zarażeniem koronawirusem.

Sąd Okręgowy w Warszawie 15 lutego wydał w tej sprawie wyrok, ARP wniosła apelację.

Sąd Apelacyjny w Warszawie w piątek 12 sierpnia wydał wyrok nakazujący TVN publikację sprostowań. Poza powyższymi kwestiami dotyczą one m.in. informacji o przeterminowaniu się maseczek, narzuceniu kontrahentów programu przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów czy wyborze firm ze względu na koneksje polityczne.

ARP wyraziła „zadowolenie” z decyzji sądu. „ARP S.A. jeszcze raz podkreśla, że wszystkie maseczki wyprodukowane w ramach programu »Polskie Szwalnie« spełniały i spełniają normy określone przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Ten uruchomiony w wyjątkowych warunkach program miał na celu przede wszystkim ochronę zdrowia Polaków w momencie bezprecedensowej sytuacji wywołanej nadejściem pandemii COVID-19” - napisano w oświadczeniu.

Spytaliśmy TVN, czy będzie wnosić skargę kasacyjną do wyroku. „Po otrzymaniu uzasadnienia wyroku i zapoznaniu się z nim podejmiemy decyzję o złożeniu skargi kasacyjnej” - przekazało nam Biuro Prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 7,33 proc.

Serwisy grupy TVN w lipcu odwiedziło 12,99 mln użytkowników, co przełożyło się na 43,74 proc. zasięgu. Średni czas korzystania wyniósł 46 minut 43 sekundy (dane Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Sąd Apelacyjny nakazał TVN sprostowanie ws. maseczek

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lars
Przeciez te maseczki nie chronią przed wirusem…
odpowiedź
User
Oko
Po co publikować taki tekst? Przecież wiadomo, że publikacja sprostowania nie oznacza, że materiał zawierał nieprawdę.
odpowiedź
User
Oko
Po co publikować taki tekst? Przecież wiadomo, że publikacja sprostowania nie oznacza, że materiał zawierał nieprawdę.
odpowiedź