SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd apelacyjny: publikacja „Wprost” o senatorze Biereckim może naruszać jego dobra osobiste

Sąd Apelacyjny w Warszawie zobowiązał redakcję tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost) do zamieszczenia przy materiale „SKOK bez przeszkód” informacji o sprawie wytoczonej przez senatora Grzegorza Biereckiego.

Article

Sprawa dotyczy artykułu Anny Gielewskiej z 10 marca br. pt. „SKOK bez przeszkód”, w którym autorka opisała likwidację Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych. W tekście podano, że senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki „wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest dziś właścicielem i prezesem”. Autorka powołała się na pismo z Komisji Nadzoru Finansowego, które dotyczy przekształceń własnościowych na zapleczu SKOK-ów. W wyniku publikacji senator został zawieszony w prawach członka klubu PiS.

Bierecki pozwał „Wprost”, a Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał decyzję sądu poprzedniej instancji o konieczności zabezpieczenia dóbr osobistych senatora w sprawie przeciwko tygodnikowi, oddalając zażalenie wydawcy. Redakcja została zobowiązana do zamieszczenia informacji o toczącym się postępowaniu przy artykule „SKOK bez przeszkód”.

Sąd ocenił, że w opisywanej sprawie brakuje dowodów na to, żeby działania senatora Grzegorza Biereckiego były sprzeczne z obowiązującym prawem, natomiast pismo szefa KNF nie uzasadnia negatywnych określeń użytych w artykule. Warszawski sąd apelacyjny uznał, że publikacja Anny Gielewskiej może naruszać dobra osobiste senatora Biereckiego.

- Strony, niezależnie od postępowań sądowych, prowadzą rzeczowy dialog w tej sprawie. W zależności od jego rezultatu podejmiemy dalsze kroki lub decyzje - informuje portal Wirtualnemedia.pl Anna Pawłowska-Pojawa, rzecznik prasowa PMPG Polskie Media (właściciel AWR „Wprost”), pytana o komentarz.

Z danych ZKDP wynika, że w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wyniosła 37 427 egz.

Dołącz do dyskusji: Sąd apelacyjny: publikacja „Wprost” o senatorze Biereckim może naruszać jego dobra osobiste

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skoczek
A co tu taka cisza? Łatwo człowieka obrzygać, trudniej przeprosić, prawda? Na tym polega ta wasza mainstreamowa papka, którą karmicie ludzi.
odpowiedź
User
gość
A może trochę rzetelniej, Bierecki nie został zawieszony w prawach członka klubu PIS, tylko sam to uczynił. Jest pewna różnica.
odpowiedź