SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Laskowski zrezygnował z funkcji rzecznika Sądu Najwyższego

Sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski złożył rezygnację z funkcji rzecznika prasowego tej instytucji. Z końcem kwietnia upływa kadencja pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. - Rzecznik prasowy, który jest twarzą sądu, reprezentuje sąd, musi się z nim utożsamiać. Ja się z tym nowym porządkiem nie utożsamiam - uzasadnił Laskowski.

Michał Laskowski, fot. tvn24Article

Michał Laskowski rezygnację ze stanowiska rzecznika prasowego złożył we wtorek. W środę Sąd Najwyższy poinformował, że rezygnacja została przyjęta.

Laskowski na sędziego Sądu Najwyższego został powołany w grudniu 2009 roku. Funkcję rzecznika prasowego instytucji pełnił od października 2016 roku.

- Był to niezwykły okres w historii Sądu, co rodziło nowe i trudne wyzwania w pracy rzecznika prasowego. Mogłem jednak sprawować tę funkcję w zgodzie z własnymi przekonaniami, mogłem liczyć na współpracę i zrozumienie, a swoboda moich wypowiedzi nie była krępowana, za co dziękuję Pani Pierwszej Prezes i kierownictwu Sądu - stwierdził w oświadczeniu.

Z końcem kwietnia upływa kadencja Małgorzaty Gersdorf jako pierwszej prezes Sądu Najwyższego.

W oświadczeniu Laskowski podziękował współpracownikom z Sądu Najwyższego. - Zwłaszcza zaś pracownikom Zespołu Prasowego, dzięki ponadstandardowemu zaangażowaniu których moja praca była możliwa. Dziękuję wszystkim dziennikarzom i pracownikom środków społecznego przekazu, z którymi miałem okazję się zetknąć. Praca z Wami była właściwie zawsze rzeczowa i konstruktywna, a nadto przebiegała w miłej atmosferze - napisał.

- Niektórych zamierzeń nie udało się zrealizować. Proszę o wybaczenie wszystkich moich zapomnień i zaniedbań, nie wynikały ze złej woli - zaznaczył odchodzący rzecznik Sądu Najwyższego. - Wiem, że przynajmniej część moich wypowiedzi mogła być odbierana jako mało optymistyczna. Głęboko wierzę jednak, że wartości, jakich broniłem i bronić nadal będę, okażą się silniejsze od koncepcji o przemijającym charakterze. Mam nadzieję, że my i nasze dzieci będziemy żyli w demokratycznym kraju, którego jednym z fundamentów będą niezawiśli sędziowie i niezależne od innych władz sądy (i trybunały) - podkreślił.

Michał Laskowski sędzią jest od 1990 roku. W 1994 został sędzią Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu, a w 2001 roku - sędzią Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. W Sądzie Najwyższy orzeka w Izbie Karnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Laskowski zrezygnował z funkcji rzecznika Sądu Najwyższego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sara
Nareszcie. Komunistyczny sędzia Laskowski powołany przez Radę Państwa PRL powinien odejść z SN w ogóle. Szczytem bezczelności jest podważanie sędziów mianowanych przez przedstawicieli Narodu wybranych w demokratycznych wyborach głosząc ich niby niedemokratyczność gdy samemu jest się pionkiem komunistycznego reżimu narzuconego przez Sowietów
odpowiedź
User
Kama
Komunistyczny sędzia Laskowski powołany przez Radę Państwa PRL powinien odejść z SN w ogóle

Włącz Szkołę z TVP, jak będą lekcje historii dla szkoły podstawowej - "Michał Laskowski sędzią jest od 1990 roku". Pozdrawiam
odpowiedź