SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung uruchamia w Rzeszowie inkubator dla startupów Internetu Rzeczy

Koncern Samsung otworzył w Rzeszowie inkubator przeznaczony dla startupów opracowujących nowe rozwiązania z segmentu Internetu Rzeczy. Do Samsung Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które mają już opracowaną koncepcję biznesu lub prototyp swojego produktu.

Article

W komunikacie zapewniono, że Samsung Inkubator ma ułatwić nabywanie kompetencji cyfrowych i rozwijanie technologicznych projektów w Polsce.

Kluczową częścią realizowanego programu dla startupów Internetu Rzeczy jest stałe wsparcie ekspertów firmy Samsung. Doświadczeni menedżerowie mają pomagać młodym firmom wypracować modele biznesowe oraz zweryfikować rynkowe zapotrzebowanie na tworzone rozwiązania. Inżynierowie z R&D Institute natomiast podzielą się swoją wiedzą na temat tworzenia globalnych produktów.

Inkubator będzie działał w Rzeszowie i został zbudowany we współpracy z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą. W otwarciu Samsung Inkubatora uczestniczył wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

- Polska w perspektywie kilku lat ma ambicje stać się europejskim hubem nowych technologii - podkreślił Mateusz Morawiecki. - Mamy w Polsce fantastycznych absolwentów uczelni technicznych, mamy zorientowaną na wysokie technologie rządową strategię rozwoju, mamy wreszcie polskie startupy coraz śmielej podbijające rynki zagraniczne. Niezwykle ważna jest przy tym współpraca dużych firm z małymi. Dobrze, że dostrzegają to tacy znaczący rynkowi gracze jak Samsung. Cieszę się, że inkubator powstaje w Rzeszowie. To szansa dla młodych firm z Polski wschodniej, by już wkrótce dorównali sukcesowi światowych marek.

Do Samsung Inkubatora mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, które mają już opracowaną koncepcję biznesu lub prototyp swojego produktu. W trakcie trwającego 3 miesiące programu inkubacyjnego Samsung ma im zapewnić kreatywną przestrzeń do pracy, najnowszej klasy sprzęt, ale także wsparcie mentorów i konsultacje ze specjalistami firmy Samsung. W ramach działania Inkubatora uczestnicy mogą korzystać również ze szkoleń oraz pomocy w poszukiwaniu partnerów biznesowych, technologicznych i pozyskania finansowania. To pierwszy tego typu projekt w tej części Polski.

Oddana do dyspozycji startupów przestrzeń Samsung Inkubatora znajduje się na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej. Zakwalifikowani do programu przedsiębiorcy mogą korzystać z pracowni, w której znajdą odpowiedni sprzęt. Poza pełnym wyposażeniem stanowisk pracy, na które składają się monitory, tablety oraz smartfony z serii S, przedsiębiorcy mogą korzystać także z 75-calowej elektronicznej tablicy interaktywnej, 55-calowego zakrzywionego telewizora UHD, odkurzacza Powerbot lub inteligentnej lodówki Family Hub.

Operatorem Samsung Inkubatora jest firma HugeTech z Rzeszowa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung uruchamia w Rzeszowie inkubator dla startupów Internetu Rzeczy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl