SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung największym sprzedawcą smartfonów w 2019 roku. Huawei lepszy niż Apple

W 2019 roku liderem w globalnej sprzedaży smartfonów był koncern Samsung - wynika z danych opublikowanych przez firmy analityczne Counterpoint, Canalys oraz Strategy Analytics. Podają one różne wyniki sprzedaży osiągnięte przez dostawców, lecz we wszystkich rocznych zestawieniach na drugim miejscu jest Huawei, który wyprzedza koncern Apple.

Article

Dane na temat tego kto sprzedał w 2019 r. najwięcej smartfonów na świecie opublikowały niezależnie od siebie 3 firmy analityczne – Counterpoint, Canalys oraz Strategy Analytics.

Counterpoint

Według zastawienia Counterpoint w ub.r. producenci smartfonów sprzedali globalnie ponad 1,48 mld smartfonów. Światowym liderem w sprzedaży był w 2019 r. Samsung, który sprzedał 296,5 mln urządzeń oraz zwiększył udziały w rynku z 19 do 20 proc.

Na 2. pozycji znalazł się Huawei, który przy rynkowych udziałach na poziomie 16 proc. sprzedał w sumie 238,5 mln swoich telefonów.

Na podium znalazł się także Apple, który zanotował w ub.r. spadek sprzedaży iPhone’ów do 196,2 mln sztuk, a jego udział w rynku zmniejszył się rok do roku o 1 proc.

Canalys

Podobną kolejność producentów ujawnia zestawienie opublikowane przez Canalys. Według tej firmy w 2019 r. na świecie sprzedano w sumie ponad 1,36 mld smartfonów. Samsung zajmuje tutaj pozycję lidera z liczbą 298,1 mln sprzedanych smartfonów i udziałem w rynku na poziomie 21,8 proc.

2. miejsce przypadło Huawei (240,6 mln smartfonów), który zwiększył rynkowe udziały do 17,6 proc. przy wzroście sprzedaży o rekordowe 17 proc.

Na 3. pozycji w zestawieniu Canalys jest Apple. Koncern sprzedał w ciągu roku 198,1 mln smartfonów, co oznacza spadek rok do roku o 7 proc. Przy takich wynikach producent iPhone’ów notuje udział w rynku na poziomie 14,5 proc.

Strategy Analytics

Trzecią firmą podającą globalne wyniki w ub.r. jest firma Strategy Analytics podająca łączną liczbę ponad 1,41 mld sprzedanych smartfonów. Także tutaj zwycięża Samsung (295,1 mln sprzedanych smartfonów) z udziałami w rynku na poziomie 20,9 proc.

Za Samsungiem ponownie uplasował się Huawei, który sprzedał 240,5 mln sztuk telefonów, co dało chińskiej firmie 17 proc. rynkowych udziałów.

W zestawieniu Strategy Analytics 3. miejsce zajmuje Apple, który zanotował spadek sprzedaży iPhone’ów do 197,4 mln sztuk obniżając udziały w globalnym rynku do 14 proc.

Dołącz do dyskusji: Samsung największym sprzedawcą smartfonów w 2019 roku. Huawei lepszy niż Apple

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl