SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung: przyszłość to gigantyczne wieżowce, podwodne miasta i ludzkie kolonie na Księżycu

W przyszłości nowe materiały pozwolą na budowanie drapaczy chmur o niespotykanej dziś wysokości, zdalna praca będzie się odbywać w środowisku holograficznym, część mieszkańców Ziemi zamieszka w podwodnych miastach, a wystrój domu będzie zależał od nastroju jego mieszkańców - to niektóre prognozy naukowców ujęte w raporcie przyszłości Samsunga.

Article

Raport zatytułowany „SmartThings Future Living Report” powstał z inicjatywy koncernu Samsung i ma nie tylko wskazać wizję przyszłości, ale także promować nowoczesne rozwiązania koreańskiego producenta, przede wszystkim SmartThings - system pozwalający na budowę tak zwanych inteligentnych domów.

Do stworzenia raportu zostali zaproszeni eksperci z kilku dziedzin, m.in. badań kosmicznych, architektury, urbanistyki i transportu. Według nich w przyszłości życie mieszkańców Ziemi i ich otoczenie nie będzie przypominało tego, co znamy obecnie, choć raport nie precyzuje perspektywy czasu, którą obejmują rozważania naukowców.

Według ekspertów rozwój technologii pozwoli na produkcję nowych materiałów, m.in. nanorurek węglowych oraz diamentowych nici. Dzięki nim możliwe będzie tworzenie elementów budowlanych pozwalających na budowę wieżowców o niespotykanej obecnie wysokości. Jednocześnie w budownictwie rozwijać się będzie tendencja do budowy budynków pod ziemią - według prognoz takie konstrukcje będą mogły sięgać nawet 25 pięter w dół.

Inna wizja urbanistyczna przewiduje, że poszukując miejsca do życia dla rosnącej populacji ludzi na Ziemi przyszłe technologie pozwolą na budowę zamkniętych w szczelnych kulach miast, w których możliwa będzie sztuczna produkcja tlenu i stworzenie ekosystemu pozwalającego na normalne życie.

W miastach przyszłości codziennym widokiem mają być drony dostarczające samodzielnie towary do adresatów oraz inne pojazdy latające, które zastąpią powszechnie używane dzisiaj samochody. Eksperci widzą też w przyszłości zupełnie nowe możliwości druku 3D. Ich zdaniem możliwe będzie szybkie drukowanie codziennych elementów naszego życia, takich jak meble, a nawet jedzenie – drukarka będzie ściągała z internetu wybrany przepis i według niego przyrządzała pożądaną potrawę.

Zmienić ma się też diametralnie sposób w jaki ludzie mieszkają i pracują. Inteligentne ściany w budynkach będą w stanie dynamicznie zmienić kolor i fakturę na żądanie mieszkańców. Przyjazne otoczenie w mieszkaniu będzie miało spore znaczenie, bowiem zgodnie z prognozami wiele osób będzie pracowało zdalnie w domu, a ewentualne spotkania robocze i narady będą się odbywały w środowisku hologramów wiernie odtwarzających rzeczywistość.

Naukowcy są tez przekonani, że pomimo budowy podwodnych i podziemnych miast Ziemia nie wytrzyma w przyszłości rosnącej liczby jej mieszkańców. Dlatego nieodzowna będzie kolonizacja kosmosu i budowa ludzkich osiedli - w pierwszej kolejności na Księżycu, a w dalszej przyszłości na Marsie.

Przy okazji tworzenia raportu zespół SmartThings Samsunga przeprowadził na grupie ponad 2 tys. Brytyjczyków sondaż, w którym ocenili oni które z trendów przyszłości mają ich zdaniem największe szanse na realizację. Na pierwszym miejscu (48 proc. prawdopodobieństwa) znalazła się praca w wirtualnej rzeczywistości - możliwość stosowania w kontaktach służbowych awatarów czy hologramów. Na drugiej pozycji są komercyjne loty w kosmos (41 proc.), a na trzeciej - możliwość dynamicznego, dowolnego doboru wystroju mieszkania przez użytkownika (26 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung: przyszłość to gigantyczne wieżowce, podwodne miasta i ludzkie kolonie na Księżycu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mario
Utopia, muzułmanów nie da się skłonić do takiego życia, nawet nie wiem czy da się nauczyć tworzyć takie technologie, że względu na powszechnie znany wstręt do nauki. Jedyna znana umiejętność to życie na socjalnym zasiłku.
odpowiedź
User
j
Jak w was Kim pierdzielnie atomówką w końcu to faktycznie będziecie się na Księżyc ewakuować.
odpowiedź
User
Nic z tego nie będzie
Muzułmanie będą protestować, w końcu sabotować technologię. A że będzie ich zbyt wielu w samej Europie, która będzie żywcem wzięta z Houellebecqa, Europa zacznie cofać się w rozwoju. Rozwijać się technologicznie będą w takim razie tylko USA i Azja - bardziej Japonia, niż Chiny, które popadną w permanentny kryzys z powodu nadmiaru populacji, a niewydolnej gospodarki, więc zostaje Korea Południowa i Japonia, jako postępowe. Muzułmanom w Europie wtórować będą inni zacofani intelektualnie fanatycy z obszaru teorii spiskowych, ruchów antyszczepionkowych, chemitrejli i innych głupot, do spółki z radykałami chrześcijańskimi, bo postęp nauki będzie musiał ingerować w ludzką genetykę, co będzie przecież sprzeczne z idealnym dziełem boskiego stworzenia, jakim jest Człowiek.

W skrócie: nic z tego nie będzie, bo najpierw ogólnie ogłupiałe dzięki mediom i reklamie masy obywateli będą zbyt liczne, a w drugim etapie, za jakieś 50 lat, zbyt liczni Muzułmanie w Europie dobiją wszelki dalszy postęp. Ale marzyć rzecz piękna...
odpowiedź