SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung chwali się certyfikatami dla swoich telewizorów

Samsung poinformował, że jego tegoroczne telewizory Samsung QLED i lifestyle'owe, zaprezentowane podczas ostatnich targów CES w Las Vegas, otrzymały certyfikaty od instytucji certyfikujących za ochronę wzroku i technologię odwzorowania kolorów.

Jak podaje koreański producent, jego telewizory lifestyle'owe z oferty na rok 2022 otrzymały certyfikat ochrony wzroku ("Eye Care"). Przyznaje go niemieckie Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), stowarzyszenie techniczno-naukowe zrzeszające ponad 36 tys. członków.

Certyfikatem objęte są m.in. tegoroczne telewizory The Frame, The Serif i The Sero. W ramach procesu weryfikacji urządzenia oceniane są w różnych kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, dbałość o oczy, migotanie, jednorodność i wierność koloru.

Najnowsze telewizory lifestyle’owe Samsunga poddano także ocenie pod względem zabezpieczeń przed emisją niebieskiego światła i hamowaniem wydzielania melatoniny na bazie metody klasyfikacji zagrożeń świetlnych opracowanej przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC). Odbiorniki spełniły wymogi IEC w zakresie migotania ekranu mogącego powodować zmęczenie oczu czy bóle głowy. Doceniono również oferowaną przez nie wierność odwzorowania barw i jednorodność obrazu – oba te parametry mają wpływ na komfort wzroku podczas oglądania.

Z kolei Underwriters Laboratories (UL), niezależna firma zajmująca się bezpieczeństwem, uznała telewizory lifestyle’owe Samsunga z roku 2022 za wolne od odblasku ("Glare Free"). UL udało się to potwierdzić, poddając urządzenia testom zgodnym ze standardem zunifikowanej oceny odblasku (Unified Glare Rating) ustanowionym przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową (CIE).

W poddanych analizie modelach telewizorów lifestyle’owych Samsunga wykorzystano nowy wyświetlacz Matte Display o właściwościach antyodblaskowych, antyrefleksyjnych oraz zabezpieczeniu przeciw odciskom palców.

Na bazie wyników testów polegających na oglądaniu prezentowanych na ekranie telewizora treści w świetle zarówno 300 luksów, będącym odpowiednikiem jasno oświetlonej przestrzeni pracy, jak i 70 luksów, co odpowiada zwykle słabo oświetlonej przestrzeni pracy, dokonano oceny w kategoriach "Odblask odbity" (pozwala określić, czy obiekty wyświetlane na ekranie telewizora są widoczne także wtedy, gdy odbija się od jego powierzchni światło zewnętrzne), "Odblask zmniejszający komfort oglądania" (pozwala określić, czy ekran telewizora jest zbyt jasny) oraz "Odblask uniemożliwiający oglądanie prezentowanych treści" (pozwala określić, czy ekran telewizora jest nadmiernie jasny podczas oglądania treści w ciemnym pomieszczeniu).

Ponadto, wszystkie nowe telewizory Samsung QLED na rok 2022 otrzymały weryfikację Pantone ("Pantone Validated"), firmy związanej z kolorem i twórcy systemu identyfikacji barw Pantone Matching System (PMS).

Firma Pantone doceniła wszystkie 20 tegorocznych modeli Samsunga: 15 telewizorów QLED 4K i 8K, jak również 5 monitorów. Zyskały uznanie w szczególności za wierną ekspresję 2030 kolorów Pantone oraz za nowo dodane 110 tonacji dla odcieni skóry.

Dołącz do dyskusji: Samsung chwali się certyfikatami dla swoich telewizorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl