SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung z rekordowymi wynikami w III kw. Sprzedaż smartfonów o 50 proc. w górę

Samsung zaprezentował swoje wyniki finansowe za III kwartał 2020 roku. Firma zanotowała rekordowy przychód i wzrost zysku, m.in. dzięki dużej poprawie w segmencie mobile.

DJ Koh, president i CEO IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics, fot.: SamsungArticle

Przychód Samsunga wyniósł w III kwartale 2020 roku 66,96 biliona wonów (ok. 59 mld USD). To najlepszy wynik w całej historii firmy, przy wzroście o 8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku (62 bln wonów) oraz o 26 proc. w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami (52,97 bln wonów).

Zysk netto sięgnął poziomu 9,36 biliona wonów, w porównaniu do 6,29 biliona wonów zysku rok wcześniej oraz 5,56 biliona wonów w poprzednim kwartale.

Wyraźnie wzrósł także zysk operacyjny: o 59 proc. w ujęciu rok do roku, z 7,78 biliona wonów do 12,35 biliona wonów (ok. 11 mld USD), a także o 52 proc. w ujęciu kwartalnym (8,15 bln wonów w II kw. 2020 r.).

Tak dobre wyniki Samsung zawdzięcza przede wszystkim wzrostowi popytu na smartfony i inne urządzenia elektroniczne oraz podjętym różnego rodzaju działaniom oszczędnościowym.

Koreańska firma podała, że sprzedała o blisko 50 proc. więcej smartfonów niż rok wcześniej. Dział mobilny Samsunga odpowiadał w III kwartale za 29,81 biliona wonów przychodu, co jest wynikiem o 6 proc. lepszym niż przed rokiem oraz aż o 51 proc. lepszym w ujęciu kwartał do kwartału.

"Nawet podczas trwającej na całym świecie pandemii COVID-19, ponowne otwarcie kluczowych gospodarek doprowadziło do znacznego wzrostu popytu konsumenckiego. Byliśmy w stanie na to agresywnie zareagować dzięki elastycznemu zarządzaniu globalnym łańcuchem dostaw, odnotowując najwyższy w historii kwartalny przychód." - czytamy w komunikacie Samsunga.

Jednocześnie koreańska firma ostrzegła, że bieżący kwartał nie będzie dla niej już tak dobry jak miniony. Samsung spodziewa się m.in. mniejszego zysku i spadku sprzedaży smartfonów w ujęciu kwartalnym. Pod znakiem zapytania stoi sytuacja w przyszłym roku, co jest uzależnione od rozwoju pandemii koronawirusa.

Dołącz do dyskusji: Samsung z rekordowymi wynikami w III kw. Sprzedaż smartfonów o 50 proc. w górę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ale!
Już wiadomo, kto stoi za pandemią: Samsung i Apple 😉
odpowiedź