SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Płatności Visa zegarkami i opaskami Fitbit w Santander Bank Polska

Visa i Santander Bank Polska wdrażają płatności zbliżeniowe z użyciem urządzeń ubieralnych firmy Fitbit.

Opaski Fitbit Article

Polscy użytkownicy kart Visa wydanych przez Santander Bank Polska mogą już płacić zbliżeniowo przy użyciu zegarków Fitbit Ionic i Fitbit Versa, a wkrótce będzie to możliwe także za pomocą opasek Fitbit Charge 3. To rozwiązanie dostępne jest dla klientów ponad 100 instytucji finansowych. Za pośrednictwem Fitbit Pay można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Klienci Santander Bank Polska mogą płacić urządzeniami Fitbit dodając swoją debetową lub kredytową (zarówno osobistą, jak i firmową) kartę Visa do aplikacji Fitbit w urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS lub Windows.

Płatności zbliżeniowe Fitbit Pay wykorzystują tokenizację Visa. Dzięki temu rozwiązaniu, numer karty jest zastępowany jej cyfrowym odpowiednikiem - tokenem - i zostaje umieszczony w bezpiecznym elemencie na urządzeniu. Podczas autoryzacji płatności, zamiast danych karty płatniczej, sprzedawcy ujawniany jest jedynie token. W trakcie instalacji Fitbit Pay użytkownik ustala kod zabezpieczający wszystkie transakcje. Kod ten należy wprowadzać co 24 godziny, lub po zdjęciu zegarka z ręki. W przypadku kradzieży lub utraty zegarka bądź opaski, Fitbit lub bank mogą czasowo zawiesić lub unieważnić token przypisany do urządzenia. Tym samym użytkownik nie jest zmuszony do zastrzegania karty i składania wniosku o jej ponowne wydanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej