SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Scripps Networks Interactive z wyższymi przychodami i zyskiem, lepsze wyniki TVN

W drugim kwartale br. wzrosły wszystkie najważniejsze wskaźniki finansowe koncernu Scripps Networks Interactive. Firma zanotowała wyższe przychody i zysk, poprawiła wyniki reklamowe, a TVN podniósł o 10 procent oglądalność w grupie wiekowej 25-54 lata.

Kenneth W. Lowe, prezes i CEO Scripps Networks Interactive (fot. Cezary Piwowski/TVN) Article

W komunikacie Scripps Networks Interactive informuje o wzroście przychodów o 21,9 proc. rok do roku do kwoty 892,8 mln dol., z kolei przychody z reklam wzrosły do 541 mln dol., co oznacza lepszy wynik rok do roku o 8,9 proc.

Korzystna sytuacja koncernu była w drugim kwartale br. także po stronie zarobków. W raportowanym okresie skorygowany zysk zamknął się kwotą 419,3 mln dol., o 13,9 proc. wyższą niż rok wcześniej.

W komunikacie podkreślono, że segment amerykański wciąż zyskiwał na silnym rynku reklamy. Przejęcie TVN-u napędziło z kolei rozwój międzynarodowego segmentu firmy. W omawianym kwartale TVN odnotował kilkuprocentowy wzrost przychodów w lokalnej walucie w porównaniu z zeszłym rokiem.

Scripps Networks Interactive informuje też, że całkowite wyniki oglądalności w ciągu dnia wśród dorosłych w grupie wiekowej 25-54 uległy poprawie we wszystkich sześciu kanałach dostępnych w amerykańskich sieciach kablowych, podczas gdy całkowita liczba wyświetleń wzrosła o kilka procent.

HGTV utrzymał dobre wyniki oglądalności, odnotowując najlepsze w swojej historii wyniki za II kwartał we wszystkich kluczowych grupach. Wyniki oglądalności w ciągu całego dnia Food Networks w grupie wiekowej 25-54 wzrosły o 4 proc. w stosunku do wyników tego samego kwartału 2015 r.

Wyniki Travel Channel dalej rosły, odnotowując dwucyfrową poprawę. Zarówno DIY Network jak i Cooking Channel cieszyły się rekordową oglądalnością, a Great American Country poprawił się w tym zakresie o ponad 50 proc. TVN był kanałem numer jeden wśród widzów z grupy docelowej, poprawiając wynik o blisko 10 proc. w porównaniu z ub.r.

- Scripps Networks Interactive ma za sobą kolejny udany kwartał - podkreślil w komunikacie Kenneth W. Lowe, CEO koncernu. - Jestem szczególnie dumny z osiągnięcia po raz pierwszy 500 mln dol. ze sprzedaży reklam w USA w jednym kwartale oraz z tego, że nasze sieci wciąż są uważane za niezwykle ważne wśród reklamodawców, odnotowując rekordy - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Scripps Networks Interactive z wyższymi przychodami i zyskiem, lepsze wyniki TVN

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
po co było sprzedawać panie Walter?
43 36
odpowiedź
User
America
Scripps Networks Interactive TVN, udowodnijcie niedowiarkom jak robi się telewizję w 21 wieku. Liczymy na dobre programy, na powrót X Factor itd. :)
odpowiedź
User
kopek
no to nieźle nieźle
41 22
odpowiedź
User
Maciej Rock
Wysłałem CV do TVN, oby mnie przyjęli
29 34
odpowiedź
User
zoha
Ooo oo, będą podwyżki, stary się ucieszy:)
14 32
odpowiedź