SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rzecznik Białego Domu skontroluje telefony pracowników, chce znaleźć źródło przecieków

Sean Spicer, sekretarz prasowy Białego Domu nakazał podległym mu pracownikom przekazanie do kontroli wszystkich, w tym także prywatnych telefonów komórkowych. Rzecznik stara się ustalić źródła ostatnich przecieków informacji do mediów, zabronił też zespołowi korzystania z szyfrowanych komunikatorów.

Sean Spicer Article

Obecne kroki Seana Spicera, rzecznika Białego Domu są kolejnym etapem toczącej się od kilku tygodni coraz ostrzejszej konfrontacji pomiędzy prezydentem Donaldem Trumpem a amerykańskimi mediami.

Już wcześniej przywódca USA m.in. nie dopuszczał CNN do zadawania pytań podczas konferencji prasowych, a niektóre tytuły prasowe i stacje telewizyjne nazwał wprost „wrogami amerykańskiego narodu”.

Niedawno też prezydent USA podczas jednego z wystąpień zarzucił mediom, że w zbyt dużym zakresie powołują się w swoich publikacjach na anonimowe źródła, także te z Białego Domu, co czyni przekaz niewiarygodnym.

Jako donosi Politico, po jednym z ostatnich przecieków z siedziby prezydenta dotyczącego planowanego wewnętrznego spotkania na temat polityki Białego Domu wobec mediów Spicer zwołał pilne zebranie swojego zespołu.

Rzecznik nakazał pracownikom przekazanie przez nich wszystkich telefonów komórkowych, zarówno służbowych jak i prywatnych. Spicer nie ukrywał swojej irytacji faktem, że zbyt wielu pracowników Białego Domu prowadzi nieuprawnione jego zdaniem rozmowy z mediami i przekazuje im nieoficjalne informacje.

W związku z tym, jak zapowiedział Spicer telefony pracowników zostaną sprawdzone pod względem tego jakie wiadomości były z nich wysyłane. Rzecznik nie krył, że chce zlokalizować źródła przecieków nawet kosztem naruszenia prywatności członków zespołu.

Spicer ostrzegł też swoich współpracowników, że niezgodne z przepisami jest korzystanie przez nich z aplikacji służących do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości tekstowych, takich jak Confide czy Signal.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik Białego Domu skontroluje telefony pracowników, chce znaleźć źródło przecieków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl