SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Seen from Poland” - nowa audycja Polskiego Radia dla Zagranicy w Kanadzie

Redakcja Polskiego Radia dla Zagranicy rozpoczęła współpracę z kanadyjską Grupą Radiową Fairchild. Jej efektem jest nadawany dwa razy w tygodniu polskojęzyczny magazyn informacyjno-publicystyczny „Seen from Poland” („Widziane z Polski”).

Article

Godzinny program nadawany jest w środy i niedziele w Toronto, Vancouver i Calgary. Emitowany jest na antenie Fairchild Radio, a adresowany do kanadyjskiej Polonii. - Ma prezentować polski punkt widzenia na wszystko, co ważne w naszym kraju, lecz także w Europie i na świecie. Pojawiają się w nim też komentarze do najważniejszych wydarzeń politycznych, gospodarczych i kulturalnych - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Audycja w całości przygotowywana jest przez Redakcję Polską Polskiego Radia dla Zagranicy, którą wspierają korespondenci z Nowego Jorku, Toronto, Dublina, Wilna i Lwowa. Fairchild Radio to Grupa Radiowa, posiadająca pięć stacji radiowych w Kanadzie. Nadaje wielojęzyczny program skierowany do mniejszości narodowych, w tym również Polaków.

Polskie Radio dla Zagranicy to program Polskiego Radia nadający przez całą dobę w 6 językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim i białoruskim. Na program składają się aktualne serwisy informacyjne, przeglądy prasy, komentarze, korespondencje zagraniczne, wywiady i dyskusje, audycje i magazyny literackie.

To nie pierwsza stacja, z którą współpracuje PRdZ. We wrześniu redakcja zaczęła współpracę z niemiecką publiczną rozgłośnią NDR przy produkcji wspólnego programu zatytułowanego „Ostseemagazin” („Magazyn Bałtycki”).

Polskiego Radia dla Zagranicy można słuchać przez internet lub za pośrednictwem aplikacji w urządzeniach mobilnych, na falach średnich (kraje bałtyckie i Białoruś), w cyfrowym systemie DAB+ i przez satelitę.

Dołącz do dyskusji: „Seen from Poland” - nowa audycja Polskiego Radia dla Zagranicy w Kanadzie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
Ciekawa inicjatywa.
odpowiedź