Sekielscy, Bujara i śp. Aksamit z nagrodą Towarzystwa Dziennikarskiego „Obywatel Dziennikarz Roku”

Decyzją walnego zgromadzenia Towarzystwa Dziennikarskiego tegorocznymi laureatami nagrody stowarzyszenia „Obywatel Dziennikarz Roku” zostali dziennikarze, którzy odkryli przed Polakami problem pedofilii księży: bracia Sekielscy, Małgorzata Bujara i śp. Bożena Aksamit.

NB
NB
Udostępnij artykuł:
Sekielscy, Bujara i śp. Aksamit z nagrodą Towarzystwa Dziennikarskiego „Obywatel Dziennikarz Roku”
fot. Nikola Bochyńska

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się we wtorek, 5 listopada w Fundacji Centrum Prasowe dla Krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Decyzją walnego zgromadzenia członków Towarzystwa Dziennikarskiego w tym roku laureatami nagrody tego stowarzyszenia zostali dziennikarze, którzy w swojej dziennikarskiej pracy opisywali problem pedofilii w Kościele.

Bracia Sekielscy otrzymali ją za dokument „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w Kościele; śp. Bożena Aksamit za reportaż w Dużym Formacie „Gazety Wyborczej” – „Sekret świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?”; Małgorzata Bujara, która napisała kilkadziesiąt tekstów jako dziennikarka rzeszowskiego oddziału „Gazety Wyborczej” o sprawie księdza z Tylawy, pierwszy z nich ukazał się w 2001 roku.

Nagroda Obywatela Dziennikarza Roku po raz pierwszy została przyznana w 2018 roku. Tytuł ten ma być przyznawany zarówno dla profesjonalnych dziennikarzy, jak i działających w mediach społecznościowych za „odwagę, uczciwość i społeczne zaangażowanie w pracę”. W pierwszej edycji konkursu laureatem został Władysław Ciejka.

 

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Jest odpowiedź na wywiad z lekarzem w Kanale Zero. Mec. Dubois grozi procesem

Jest odpowiedź na wywiad z lekarzem w Kanale Zero. Mec. Dubois grozi procesem

"Glamour" ma nową redaktorkę naczelną. Dotąd pracowała w "Vivie!"

"Glamour" ma nową redaktorkę naczelną. Dotąd pracowała w "Vivie!"

"Weź, nie komplikuj". Friz reklamuje Plusha

"Weź, nie komplikuj". Friz reklamuje Plusha

26 lat prowadziła "Teleexpress". Beata Chmielowska wraca do telewizji

26 lat prowadziła "Teleexpress". Beata Chmielowska wraca do telewizji

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?
Materiał reklamowy

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?

Ewa Kasprzyk odchodzi z "Tańca z Gwiazdami"

Ewa Kasprzyk odchodzi z "Tańca z Gwiazdami"