SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Pajęczyna” w niedzielne wieczory w TVN, premiera 6 marca

W niedzielę, 6 marca o godz. 21.40 w TVN zadebiutuje nowy serial „Pajęczyna”, w którym w roli głównej występuje Joanna Kulig. Produkcja od  19 października ub.r. dostępna jest w serwisie Player.pl.

Joanna Kulig w serialu "Pajęczyna", fot. materiały prasoweJoanna Kulig w serialu

Akcja serialu Player Oryginal „Pajęczyna” rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: w 1978 i 2010 roku. Jest osnuta wokół rozwijania przez Polskę własnego programu atomowego w szczycie gierkowskiej prosperity.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Dzieciństwo Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo.

- Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu? - czytamy w opisie „Pajęczyny”.

Joanna Kulig w roli głównej

W roli głównej bohaterki z 2010 roku - Kornelii Titko - widzowie zobaczą Joannę Kulig. Na ekranie partnerować jej będą: Eryk Lubos, Anna Radwan, Michalina Olszańska, Mateusz Banasiuk, Edyta Olszówka, Marek Kalita, Rafał Mohr, Andrzej Grabowski, Szymon Bobrowski, Wojciech Wysocki, Liliana Głąbczyńska, Przemysław Sadowski i Hubert Miłkowski.

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik.

Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu „Pajęczyna” jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki.

Projekt został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. Zachęt. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się pod koniec maja i realizowane są w Warszawie i okolicach.

Premiera 6 marca w TVN

Premiera „Pajęczyny” w TVN odbędzie się w niedziele, 6 marca o godz. 21.40. Serial będzie liczyć siedem godzinnych odcinków, które stacja będzie nadawać w tygodniowych odstępach.

Produkcja od 19 października 2021 roku dostępna jest w serwisie Player.pl.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 roku wyniósł 7,33 proc.

Dołącz do dyskusji: „Pajęczyna” w niedzielne wieczory w TVN, premiera 6 marca

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kokos
Ciekawe jakie pasmo dostanie "Skazana"?
odpowiedź
User
bredny
Skazana będzie emitowana późnym latem, w okolicy końca sierpnia, początku września
odpowiedź
User
Marlena
Skazana będzie emitowana późnym latem, w okolicy końca sierpnia, początku września
... i dlatego pojawia się w promocyjnym wiosennym zwiastunie?
odpowiedź