SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sexmasterka wygrała z Maxem Krasoniem proces o ochronę dóbr osobistych

Na mocy decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie youtuber Max Krasoń ma przeprosić Anielę Bogusz (prowadzącą na YouTube kanał Sexmasterka) i jej partnera Tomasza Woźniakowskiego za naruszenie dóbr osobistych. Wyrok jest prawomocny.

Aniela Bogusz (Sexmasterka), fot. YouTube Article

Aniela Bogusz i jej partner Tomasz Woźniakowski pozwali Maksymiliana Krasonia (prowadzącego na YouTuba kanał pod własnym imieniem i nazwiskiem) za naruszenie dóbr osobistych. Ich zdaniem zostali obrażeni w filmie youtubera z czerwca 2016 roku.

Sprawa nie rozstrzygnęła się w pierwszej instancji. Sąd skierował początkowo sprawę do mediacji, po jej fiasku i rozpatrzeniu, oddalił powództwo Bogusz i Woźniakowskiego. Para złożyła apelację do sądu wyższej instancji.

Warszawski Sąd Apelacyjny zmienił wyrok Sądu Okręgowego, nakazując youtuberowi przeprosiny Bogusz i Woźniakowskiego.

Krasoń musi przeprosić Sexmasterkę

Na swoim kanale twórca ma zamieścić w ramce widocznej przez siedem dni tekst: "Przeprosiny Maksymiliana Krasonia. W związku z filmami i komentarzami dotyczącymi Anieli Bogusz (znanej pod pseudonimem artystycznym „Sexmasterka”) i Tomasza Woźniakowskiego, które zamieściłem w Internecie, oświadczam, że przepraszam za użyte obraźliwe i zniesławiające sformułowania oraz wyrażam ubolewanie, że naruszyłem dobra osobiste Anieli Bogusz i Tomasza Woźniakowskiego”.

Ponadto youtuber ma zapłacić 4 tys. zł na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Został też obciążony kosztami sądowymi i apelacji. Wyrok jest prawomocny.

- Atak zawsze boli, zwłaszcza jeśli dotyczy moich najbliższych - skomentowała w swoim filmie Aniela Bogusz. - Obrażając w internecie, każdy musi być świadomy tego, że krzywdzi. Dlatego gdy jeden z youtuberów nagrał film ośmieszający, obrażający, oczerniający mnie i moich bliskich, postanowiłam w końcu iść z tym do sądu - dodała Sexmasterka.

- Te filmy są dawno ukryte, szkodziły mnie bardziej niż jej [chodzi o materiały będące przedmiotem sporu sądowego - przyp. red.] - powiedział Max Krasoń.- To moja pierwsza przegrana, zazwyczaj wychodziłem z tego bez opresji. Myślałem, że żaden sąd nie przychyli się ku osobie Anieli, z tego względu, ze komentowałem to co ona też robiła - ocenił w swoim materiale Krasoń.

Kanał Sexmasterki ma ponad 724 tys. subskrypcji, a kanał Maxa Krasonia - ponad 584 tys.  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sexmasterka wygrała z Maxem Krasoniem proces o ochronę dóbr osobistych

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mags
Aniela za mało cięć! Widać właśnie jaką jesteś elokwentną osobą i potrafisz się wypowiedzieć do kamery. Czy naprawdę na jedno zdanie potrzebujesz robić aż 3 cięcia wideo?
26 9
odpowiedź
User
janusz
czy oboje prowadzą patokanały?
30 8
odpowiedź
User
Marcel
Polscy youtuberzy to patologia. Nalezy omijac to i nie sponsorowac. Uwaga ta jest skierowana do tych co na to łoża
45 11
odpowiedź
User
yakoob
No cóż, tytuł tego artykułu wśród pozostałych, dotyczących telewizji czy innych poważnych serwisów internetowych wygląda nieco niepoważnie. Ale jak najbardziej na temat. Teraz ciekawe, czy każde dramy Youtuberów będą się kończyły w sądzie czy to tylko jednorazowy przypadek.
25 8
odpowiedź
User
tox
internet internetem.....a sąd sądem (jak za Kargula i Pawlaka)...czyli teraz w XXIw. za "gadki szmatki" czyli słowa i treść umieszczone w internecie wirtualne ... trza iść o s o b i s c i e do sądu (czyli odsunąć od laptopa,ubrać się,pojechać,przedstawić wezwanie,czekać na wejście na salę rozpraw ,i mówić jako osoba oskarżona ) ...ha ha
16 9
odpowiedź