SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sieć Multimedia Polska chce wrócić na warszawską giełdę

Operator kablowy Multimedia Polska planuje po niemal trzech latach wrócić na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Do publicznego obrotu trafić ma do 49,2 proc. akcji tej telekomunikacyjnej firmy.

Article

- Multimedia Polska informuje, że akcjonariusze spółki zamierzają przeprowadzić ofertę publiczną akcji i ubiegać się o dopuszczenie ich do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - podano w raporcie opublikowanym w środę przez spółkę.

Oferta publiczna Multimediów ma obejmować akcje sprzedawane przez obecnych akcjonariuszy operatora, czyli firmy M2 Investments Limited (to większościowy udziałowiec sieci, którego kontrolują Tomek Ulatowski oraz Ygal Ozechov), Tri Media Holdings Limited, Dunaville Trading Limited oraz Collegium Anetta Kolasińska i Wspólnicy. W sumie zamierzają się oni pozbyć do 49,2 proc. akcji spółki.

Przeprowadzenie publicznej oferty jest zaplanowane na drugi kwartał tego roku. Spółka jednak zastrzega, że będzie ono zależało od warunków rynkowych oraz uzyskania niezbędnych zgód i zezwoleń, w tym od Komisji Nadzoru Finansowego. W całym procesie UBS Limited pełni funkcję globalnego koordynatora i współprowadzącego księgę popytu. UniCredit jest również współprowadzącym księgę popytu oraz oferującym, a Raiffeisen Centrobank jest współmenedżerem.

Spółka Multimedia Polska była już w przeszłości notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W wyniku porozumienia jej większościowych akcjonariuszy w sierpniu 2011 roku został ogłoszony przymusowy wykup akcji firmy. Operator zniknął ostatecznie z warszawskiego parkietu w listopadzie 2011 roku.

Natychmiast po pojawieniu się informacji o wycofaniu Multimediów z GPW zaczęto spekulować na temat sprzedaży firmy. - Jest wiele wariantów, może nas kupić inwestor branżowy jak np. UPC Polska czy Vectra albo może to być inwestor finansowy - mówiła nam wówczas osoba bliska kierownictwa spółki, ale oficjalnie jej władze nie komentowały tych doniesień (więcej na ten temat). Poszukiwanie inwestora nie przyniosło jednak skutku.

O powrocie operatora na warszawską giełdę mówiło się już jesienią ub.r. Dlaczego spółka zdecydowała na ten krok? Tego firma nie komentuje. Krystyna Kanownik, rzecznik prasowa Multimediów, informuje Wirtualnemedia.pl, że wszystko co spółka miała do powiedzenia, opublikowano w raporcie giełdowym.

Sieć Multimedia Polska oferuje telewizję analogową i cyfrową, telefonię stacjonarną oraz internet zarówno przewodowy jak i bezprzewodowy. Na koniec ub.r. liczba dostarczanych usług wyniosła 1,54 mln, a operator miał 826 tys. abonentów. Przychody Multimediów w 2013 roku wyniosły 699,2 mln zł, a zysk netto - 70,7 mln zł (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sieć Multimedia Polska chce wrócić na warszawską giełdę

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
No to może będą w końcu mieli pieniądze na uruchomienie tv republika, tvp abc i zbliża się do konkurencji...
8 10
odpowiedź
User
dyro
Brakuje kasy na wypłate dla wiśniaka
9 9
odpowiedź
User
Udziałowiec z USA
Wiśniak... tak wiemy o nim to już ostatnie podrygi zdechłej ostrygi.
9 9
odpowiedź