SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sigma o Weber Shandwick

Agencja PR Sigma International podała, że jej stowarzyszenie z Weber Shandwick dobiegło końca.

Agencja nadal będzie współpracowała z Weber Shandwick przy obsłudze wybranych klientów.

Formuła afiliacji (stowarzyszenia) Sigmy z Shandwick International, a później Weber Shandwick, z sukcesem funkcjonowała przez ponad 10 lat. Obecnie, w tych krajach,  w których działają struktury PR-owe agencji McCann-Erickson, one właśnie reprezentują Weber Shandwick. Wynika to z faktu, że Weber Shandwick i McCann-Erickson mają tego samego właściciela - koncern Interpublic.

W liście do Sigmy dyrektor Weber Shandwick do spraw Europy kontynentalnej Rolf Olsen podkreślił, że ma nadzieję, iż Weber Shandwick „nadal będzie mógł współpracować z Sigmą w celu obsługi swoich obecnych i przyszłych klientów międzynarodowych”. „Byliśmy zadowoleni z bardzo dobrych roboczych stosunków z Wami i chcielibyśmy kontynuować kontakty z Wami oraz rekomendować Was naszym klientom, w wypadku gdy my bądź nasze firmy siostrzane nie będą mogły prowadzić działań dla ważnych klientów z powodu konfliktu interesów” – dodał Rolf Olsen.

„O zakończeniu afiliacji rozmawialiśmy z Weber Shandwick już w zeszłym roku, a więc decyzja agencji nie jest dla nas zaskoczeniem – powiedział Ryszard Solski, dyrektor generalny Sigmy. – Co więcej, nasze rozstanie było bardzo przyjazne, czego wyrazem było też powierzenie nam do końca tego roku obsługi jedynego naszego wspólnego klienta”.

Obecnie Sigma ma umowy o stałej współpracy z ponad 30 klientami, m.in. Airbus, APC, Asus, eBay, Eden Springs, ExxonMobil, FedEx, FileNET, Flower Council of Holland, Grupa LOTOS, Heinz, IFS, Indesit, Kompania Piwowarska, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Lufthansa City Center, McAfee, Masterfoods – Pedigree, Mieszko, Panasonic, Parkridge CE Retail, Polskie Wydawnictwa Profesjonalne, Procter & Gamble, Randstad, Smithfield Foods, US Pharmacia, VisitBritain, Wincanton i Zebra Technologies. Na zasadach projektowych Sigma obsługuje wiele innych firm, m.in. Brembo, Cisco Systems, GE Money, Lexmark, Microsoft i The Economist.

Od początku roku portfel stałych klientów Sigmy powiększył się o osiem firm, a w najbliższym czasie rozszerzy się o kolejnych 2 klientów. Zespół zwiększył się w tym czasie o 9 osób, a w maju dołączy kolejna osoba. Tym samym zespół Sigmy będzie liczył 62 osoby.

„Obecnie, mimo otrzymania kilku ofert, nie planujemy afiliowania się przy innej agencji międzynarodowej – powiedział Ryszard Solski. - Afiliacja ma swoje zalety, ale również zakłada wyłączność, co ogranicza możliwości rozwoju biznesu. Dlatego stawiamy na współpracę z wybranymi międzynarodowymi agencjami na zasadach pełnej niezależności i obopólnych korzyści. Na takich zasadach współpracujemy z już z kilkoma międzynarodowymi agencjami, m.in. Trimedia Communications, Lewis PR i Action PR”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sigma o Weber Shandwick

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl