SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sinsay chce podbić południe Europy. Pierwsze salony we Włoszech i Grecji

Firma LPP uruchomiła pierwsze salony stacjonarne marki Sinsay we Włoszech i w Grecji. Otwarte na przełomie 2022/2023 r. sklepy we włoskim Marcon i greckim Heraklionie są kontynuacją planu ekspansji polskiej spółki na rynkach Europy Południowo-Zachodniej. Jeszcze w tym roku salony brandu pojawią się w Mediolanie, Salonikach czy Atenach.

Zmiany w globalnej gospodarce spowodowały przekierowanie działań biznesowych spółki w stronę Europy Południowo-Zachodniej. Otwarcie pierwszych salonów Sinsay we Włoszech i w Grecji to kolejny etap planowanej ekspansji oraz rosnącego zainteresowania ofertą marki.

W ujęciu omnichannelowym najmłodszy brand LPP odnotowuje obecnie największą dynamikę wzrostu – na poziomie 70 proc r/r, a jego sprzedaż w trzecim kwartale ub. r. przekroczyła 1,7 mld zł - podaje LPP w komunikacie.

- Stabilna pozycja rynkowa naszej firmy jest zasługą wszystkich pięciu brandów LPP i dzięki osiąganym przez nie wynikom możemy szukać kolejnych okazji do rozwoju. Obecnie realizowana strategia ekspansji zagranicznej opiera się na dwóch mocnych filarach – flagowej marce Reserved oraz Sinsay, które wykazują największy potencjał wzrostu w ujęciu omnichannelowym - komentuje Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP.

- Duże zainteresowanie ofertą online we Włoszech przekonało nas do uruchomienia sprzedaży stacjonarnej Sinsay w tym kraju. Debiut w tym miejscu jest nieprzypadkowy. Rynek włoski traktujemy jako przyszłościowy również dla innych brandów. Takim obszarem jest też Grecja. Jesteśmy przekonani, że dostępność oferty zarówno w kanale e-commerce jak i w sprzedaży tradycyjnej przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji na Bałkanach, które już od kilku lat pozostają dla nas jednym z najważniejszych regionów - dodaje.

Otwarty 27 stycznia br. sklep stacjonarny Sinsay w greckim Heraklionie to lokal o powierzchni ponad 1 tys. mkw. Wystrój wnętrza bazuje na jasnych i subtelnych kolorach. Pierwszy włoski salon stacjonarny Sinsay o powierzchni ponad 1,4 tys. mkw, został z kolei otwarty 20 grudnia ub. r. w centrum handlowym w miejscowości Marcon, w prowincji Wenecja.

Kolejne sklepy Sinsay w Mediolanie, Salonikach i Atenach

Już w I kwartale br. LPP planuje otwarcie pierwszego sklepu stacjonarnego marki w stolicy mody – Mediolanie, a w kolejnych miesiącach także w greckich Salonikach czy Atenach.

Sinsay zadebiutował na rynku w 2013 r. otwierając pierwsze salony w największych miastach w Polsce. W tym samym roku rozpoczęto ekspansję zagraniczną, uruchamiając sklepy stacjonarne w Czechach i na Litwie. Po 10 latach, dzięki dynamicznemu rozwojowi, Sinsay stał się drugim obok Reserved filarem LPP. Najbardziej przystępna cenowo marka w portfolio spółki, kiedyś adresowana wyłącznie do nastolatek, stała się miejscem zakupów dla całej rodziny i jest obecna już na 19 rynkach offline i 17 online.

W zeszłym kwartale finansowym koncern odzieżowy LPP osiągnął wzrost przychodów o 39,3 proc. do 4,37 mld zł, przy czym tylko w e-commerce dynamika wyniosła 23,3 proc. Firma w przyszłym planuje przeznaczyć na inwestycje 1,05 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Sinsay chce podbić południe Europy. Pierwsze salony we Włoszech i Grecji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl