SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skarbiec TFI chce oczekuje napływu ponad 500 mln nowych aktywów netto

Po napływie nowych aktywów o wartości 280 mln zł netto w 2009 r., w bieżącym ten wynik powinien się podwoić, wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa TFI Skarbiec, Bogusława Grabowskiego. Optymizm prezesa wynika z oczekiwania umiarkowanego trendu wzrostowego na rynku akcji w całym 2010 roku.

"Rok 2010 będzie lepszym dla klientów funduszy i zapewni wyższą stopę zwrotu niż sektor bankowy. Oczekujemy, że po napływie ok. 280 mln zł aktywów netto w 2009 r., w tym podwoimy tą kwotę" - powiedział na konferencji prasowej Grabowski.

Przedstawiciele TFI Skarbiec liczą się oczywiście z ryzykami związanymi z konsekwencjami globalnego kryzysu oraz ewentualnymi skutkami zakończenia pomocy rządowej w największych gospodarkach. Niemniej są optymistami, szczególnie w prognozach dotyczących naszego rynku.

"W tym roku na warszawskiej giełdzie nie będzie dużych wzrostów, ale też nie spodziewam się gwałtownych załamań. Najbardziej prawdopodobny jest trend boczny z kilku-, może kilkunastoprocentowym wzrostem indeksu WIG" - wyjaśnił członek zarządu Skarbiec TFI Andrzej Pawłowski.

W jego ocenie dodatkowymi ryzykami jest obawa klientów przez inwestycjami po znacznych stratach w czasie ostatniego załamania oraz obawa głęboką korektą po bardzo mocnym odbiciu w 2009 r. Zdaniem Pawłowskiego trudno także przewidzieć reakcję rynku na zapowiadane bardzo duże prywatyzacje zapowiadane na ten rok, ale, w jego ocenie, raczej nie będą one pozytywne dla indeksów. (

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Skarbiec TFI chce oczekuje napływu ponad 500 mln nowych aktywów netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl