SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest skarga kasacyjna na decyzję WSA w sprawie koncesji dla TVN7

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski wniósł skargę kasacyjną od wyroku wydanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w sprawie przedłużającego procesu koncesyjnego TVN7. Wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu br.

Przed podjęciem decyzji w sprawie koncesji dla TVN7, nadawca nawoływał do pisania maili w obronie niezależności stacjiArticle

Wyrok w sprawie zapadł po tym, jak Grupa TVN złożyła w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym skargę na bezczynność regulatora w sprawie koncesji dla TVN7. W połowie września na niejawnym posiedzeniu sąd uznał, że KRRiT wykazała się bezczynnością w tej sprawie, mającą „charakter rażącego naruszenia prawa”. Krajowa Rada powinna też - według wykładni - zwrócić TVN-owi koszty postępowania, w wysokości 597 zł. Wyrok był nieprawomocny.

Kilka dni temu nowy przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski, skorzystał z przysługującego mu prawa i złożył skargę kasacyjną na ten wyrok. Taka skarga to ostateczny i nadzwyczajny środek odwoławczy od wyroków i postanowień, kończących sprawy przed wojewódzkim sądem administracyjnym.

Koncesja dla TVN7 wygasała 25 lutego br., KRRiT przedłużyła ją dopiero 19 lutego na sześć dni przed upłynięciem terminu. Przedłużanie na kolejnych 10 lat praw do nadawania trwało ponad rok, w tym czasie regulator kilkukrotnie głosował tę sprawę – zawsze bezskutecznie. 19 lutego na posiedzeniu Krajowej Rady za przedłużeniem koncesji naziemnej TVN7 zagłosowali ostatecznie Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk i Andrzej Sabatowski, a przeciw - prof. Janusz Kawecki.

Maciej Świrski jest szefem nowego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która pracuje od początku października br. W Radzie pracują ponadto: Agnieszka Glapiak, prof. Tadeusz Kowalski z Uniwersytetu Warszawskiego (wybrany przez opozycyjny Senat), dr hab. Hanna Karp z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (uczelnia związana z ojcem Tadeuszem Rydzykiem) oraz Marzena Paczuska, kiedyś szefowa „Wiadomości” TVP1. Dwóch ostatnich członków KRRiT wskazał prezydent Andrzej Duda.

 

Dołącz do dyskusji: Jest skarga kasacyjna na decyzję WSA w sprawie koncesji dla TVN7

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Terier
Marionetka wskazuje tych, których chce jego pan. Poprzednicy z własnej kieszeni powinni płacić, to by byli niezależni.
odpowiedź