SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niektóre sklepy RTV Euro AGD otwarte. "Działamy zgodnie z przepisami"

Jedna z użytkowniczek serwsisu społecznościowego Wykop zwróciła uwagę, że w jej rodzinnych Pabianicach mimo obostrzeń działa elektromarket RTV Euro AGD. Sieć tłumaczy się,  że "działa zgodnie z przepisami".

Article

W związku ze wzrastającą liczbą nowych przypadków zarażeń Covid-19, od 27 marca do 9 kwietnia obowiązują dodatkowe ograniczenia epidemiczne.

Zamknięte zostały m.in. duże sklepy budowlane i meblowe (o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych), salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz przedszkola i żłobki. W dużych sklepach będzie mogło być jednocześnie mniej osób.

Tymczasem jedna z użytkowniczek serwisu Wykop opisała, że w Pabianicach otwarty jest elektromarket RTV Euro AGD. W sklepie miała się dowiedzieć od jednego z pracowników, że teraz placówka działa też jako  „sklep spożywczy”.

„Rozglądam się telewizory migają, telefony brzęczą. Mówię Panie jaka spożywka? A on pokazuje mi palcem, a tam stoją z kawą stojaki, wiecie góra takich kapsułek do kawy po złociszu i opakowania po kilo, a tam to my proszę Panią proszek do prania sprzedajemy. Ktoś ma tam jaja z żelaza, ze zgadza się na takie zagrywki” – napisała użytkowniczka Wykopu.

RTV Euro AGD wyjaśnia, że "działa zgodnie z przepisami"

Jak do sprawy odnosi się sieć RTV Euro AGD? W wydanym oświadczeniu firma Euro-net, właściciel marki RTV Euro AGD, informuje że otwarta jest ta część ich sklepów, których powierzchnia "nie przekracza 2 tys. m2 lub stanowi sklep wolno stojący, którego powierzchnia nie przekracza 2 tys. m2".

W oświadczeniu medialnym RTV Euro AGD przekazała, że niektóre placówki prowadzą działalność zgodnie z literą prawa, ponieważ  "w ramach przeważającej struktury oferty" prowadzą np. "usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów, usługi bankowe, sprzedaż usług ubezpieczeniowych"

- Część sklepów natomiast ma aktualnie tak zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem, według którego dozwolony jest handel detaliczny środkami czystości i środkami chemicznymi, (…) sprzedaż wyrobów medycznych - informuje właściciel RTV Euro AGD.

Na koniec 2019 r. działało 289 sklepów RTV Euro AGD w 186 miejscowościach. Placówek było o 12 więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Niektóre sklepy RTV Euro AGD otwarte. "Działamy zgodnie z przepisami"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Donosicielka!
odpowiedź