SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Slack przejmuje platformy Hipchat i Stride, obie usługi przestaną działać w lutym 2019 roku

Slack, znana na rynku platforma służąca do współpracy zespołowej online przejęła od firmy Atlassian konkurencyjne usługi Hipchat i Stride. Dzięki temu Slack przejmie bazę użytkowników zakupionych platform, a Hipchat i Stride zostaną wyłączone w połowie lutego 2019 roku.

Article

Slack jest usługą pozwalającą firmom na prowadzenie współpracy zespołowej przez internet w czasie rzeczywistym, oferuje służący do tego zestaw narzędzi oraz komunikator.

Podobne funkcje zapewniają Hipchat i Stride, dwie platformy stworzone i prowadzone do tej pory przez firmę Atlassian, producenta oprogramowania przeznaczonego na rynek korporacyjny.

Teraz poinformowano, że Slack za nieujawnioną kwotę przejął Hipchat i Stride wraz ze wszystkimi użytkownikami tych platform. W ramach współpracy Slack zakupi adres IP chmurowych rozwiązań Stride i Hipchat, a Atlassian dokona inwestycji kapitałowej w platformę Slack.

Jak poinformowano w komunikacie przejęcie oznacza zakończenie obsługi takich rozwiązań jak Hipchat Cloud, Hipchat Data Center, Hipchat Server i Stride.  

Według zapowiedzi zespoły nie mogą rejestrować się na platformie Stride od 26 lipca 2018 r. Istniejące zespoły będą mogły nadal dodawać użytkowników i korzystać z produktów Stride oraz Hipchat Cloud do 15 lutego 2019 r. Obecni klienci korzystający z rozwiązań Hipchat Data Center i Hipchat Server będą mieli dostęp do opcji wsparcia do końca okresu obowiązywania licencji.   

Slack obiecuje, że jego specjalny zespół wesprze dotychczasowych użytkowników Hipchata oraz Stride w migracji na swoją platformę. Dzięki przejęciu Slack, z którego obecnie korzysta ok. 500 tys. użytkowników zwiększy bazę swoich klientów i będzie mógł skuteczniej walczyć na rynku ze swoimi rywalami, wśród których znajdują się m.in. Microsoft oferujący platformę do współpracy o nazwie Teams oraz Facebook, który uruchomił usługę Workplace.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Slack przejmuje platformy Hipchat i Stride, obie usługi przestaną działać w lutym 2019 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl