SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bez głównej nagrody w konkursie Śląska Fotografia Prasowa 2021

Bez głównej nagrody rozstrzygnięto konkurs Śląska Fotografia Prasowa 2021. Drugą nagrodę otrzymał Bartłomiej Krężołek za cykl zdjęć „Jeden z ostatnich", a trzecią - Grzegorz Klatka za cykl zdjęć „Rybacy Zalewu Wiślanego".

W poniedziałek w organizującej przedsięwzięcie Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się gala konkursu Śląska Fotografia Prasowa 2021. W tym roku na konkurs wpłynęło prawie 300 zdjęć 33 polskich i czeskich autorów. Na wystawę konkursową w holu biblioteki zakwalifikowano 108 zdjęć 23 autorów.

Jury pod przewodnictwem Arkadiusza Ławrywiańca

Jury pod przewodnictwem prezesa okręgu śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików Arkadiusza Ławrywiańca postanowiło nie przyznać pierwszej nagrody. Drugą nagrodę otrzymał Bartłomiej Krężołek za cykl zdjęć „Jeden z ostatnich" – o jednym z ostatnich tradycyjnych rolników mieszkających w Barczewie, na północy Polski. Trzecią nagrodę dostał Grzegorz Klatka za cykl zdjęć „Rybacy Zalewu Wiślanego", powstałych od lutego do maja ub. roku.

Jury przyznało cztery równorzędne wyróżnienia.

Krzysztof Gołuch otrzymał je za cykl zdjęć „My som stond". To fotografie wykonane w ramach powstającego w latach 2011–22 cyklu, ukazujące osoby z niepełnosprawnościami, żyjące i mieszkające na terenie Górnego Śląska.

Grzegorz Krzysztofik został wyróżniony za zdjęcie „Kazimierz" z festiwalu filmowego „Dwa Brzegi", odbywającego się w ubiegłoroczne wakacje w Kazimierzu Dolnym.

Andrew Skowron otrzymał wyróżnienie za zdjęcie „Dzieciństwo" z hodowli przemysłowej świń.

Grzegorza Skowronka jury wyróżniło za zdjęcie „Pielgrzymi" z wejścia 310. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sierpniu ub. roku.

Na wystawę konkursową „Śląska Fotografia Prasowa – najlepsze zdjęcia 2021 r." kapituła wybrała prace: Krzysztofa Błażycy, Marzeny Bugały-Astaszow, Dawida Chalimoniuka, Waldemara Deski, Jacka Durskiego, Pawła Franzke, Roberta Garstki, Wojciecha Grabowskiego, Krzysztofa Gołucha, Sebastiana Góry, Lukáša Horkýego, Artura Jastrzębskiego, Pawła Jędrusika, Ireneusza Kaźmierczaka, Grzegorza Klatki, Bartłomieja Krężołka, Grzegorza Krzysztofika, Dominika Księżyka, Leszka Pilichowskiego, Andrew Skowrona, Grzegorza Skowronka, Macieja Skowronka i Marcina Zimnala.

Była to kolejna edycja organizowanego od 2004 r. konkursu, w którym mogą brać udział fotoreporterzy z województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego, a także z czeskich krajów (regionów): ołomunieckiego i morawsko-śląskiego.

Śląska Fotografia Prasowa - o konkursie

Celem konkursu jest promocja regionu, dokumentacja wydarzeń i przemian zachodzących w społeczeństwie, a także integracja środowiska fotoreporterów. Mogą w nim rywalizować profesjonalni fotograficy i amatorzy, współpracujący z lokalnymi gazetami i portalami internetowymi.

Konkurs Śląska Fotografia Prasowa jest organizowany przez Bibliotekę Śląską w Katowicach (w której zbiorach pozostają wszystkie zdjęcia z kolejnych edycji konkursu) oraz Instytut Twórczej Fotografii przy Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Partnerami są m.in. Urząd Miasta Katowice i Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Dołącz do dyskusji: Bez głównej nagrody w konkursie Śląska Fotografia Prasowa 2021

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl