SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM na czele słuchalności w miastach pow. 500 tys. mieszkańców. Trójka najbardziej w dół

W największych polskich miastach najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w okresie od pierwszego do trzeciego kwartału br. było RMF FM. Stacja ta zanotowała największy wzrost udziału, z kolei na przeciwnym biegunie znalazła się Trójka - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań) w okresie od stycznia do września 2016 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 13,6 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększył się on o 0,8 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęła Trójka z udziałem na poziomie 9,8 proc., po spadku o 2,2 pkt. proc. - największym w zestawieniu.

Na podium znalazło się jeszcze Radio ZET, którego udział w rynku zmniejszył się o 0,7 pkt. proc. do 9 proc.

Czołowa piątkę uzupełniają: TOK FM (do góry o 0,5 pkt. proc. do 8,2 proc.) i sieć Eska (+ 0,5 pkt. proc. do 7,2 proc.), która przed rokiem była szósta.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w trzecim kwartału 2017 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM na czele słuchalności w miastach pow. 500 tys. mieszkańców. Trójka najbardziej w dół

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i nikomu nie wolno się ze mnie śmiać
Czas najwyższy na solidne "przewietrzenie" tej Trójki, żeby już w niczym nie przypominała tego nieporozumienia, jakim była przez pół wieku i żeby słupki słuchalności spadły jeszcze bardziej, powodując jednocześnie niebywały wzrost poziomu merytorycznego.
14 31
odpowiedź
User
słuchacz Trójki od 30 lat
[quote="...żeby już w niczym nie przypominała tego nieporozumienia, jakim była przez pół wieku ...

Ale Trójka istnieje od pół wieku i innej nie było. Jak nie odpowiada Ci to radio, przełącz na inną stację. Nawet na inne PR: jest jeszcze Jedynka, Dwójka, a nawet PR24, dla tych co lubią.
A Trójka ma spore grono fanów i nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek chce nam to radio zmienić / zniszczyć. Mam nadzieję, że kiedyś wrócą do niej Jerzy Sosnowski, Marcin Zaborski, Michał Nogaś, tak jak wrócił Niedźwiedź po stażu w Złotych Beretach.
Życzliwszego spojrzenia na świat, w tym na eter życzę!
22 11
odpowiedź
User
ence pence

A Trójka ma spore grono fanów i nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek chce nam to radio zmienić / zniszczyć.

Dlatego, że lewactwo jest złe i nie powinno być dopuszczane w mediach publicznych, a Trójka zawsze była lewacka (w zależności od dyrektorów czasami w większym stopniu, czasami w mniejszym, ale zawsze gdzieś ta lewacka ideologia była w Trójce obecna, a za czasów Magdy "orzełmorzeł" Jethon nastąpiło chyba największe w historii Trójki apogeum lewactwa).
Wystarczy poczytać ten śmieszny profil "Ratujmy Trójkę" na Fejsie i można załamać ręce nad poziomem komentarzy Trójkosłuchaczy. Ale cóż, jakie radio, takich słuchaczy sobie wychowało...
Dość tego! Trójkę trzeba zmienić. Niestety nie odważył się tego zrobić Adam Hlebowicz (wprowadził tylko kosmetyczne zmiany, a nie solidne "przewietrzenie") i nie zanosi się na to, że Wiktor Świetlik "przewietrzy" jak należy. Ale nie tracę nadziei, że ktoś kiedyś...

Mam nadzieję, że kiedyś wrócą do niej Jerzy Sosnowski, Marcin Zaborski, Michał Nogaś, tak jak wrócił Niedźwiedź po stażu w Złotych Beretach.

A ja mam nadzieję, że pozostanie to tylko w twoich nadziejach.
Marcin Zaborski teraz jest w RMF FM (komercha!), a Sosnowski i Nogaś są już osobowościami TOK FM (tego od Agory).
Nie ma sensu, żeby wracali do Trójki.
14 25
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
Maciej konserwatywny włączył swoją zdartą płytę. Polskie Radio jest tak przesiąknięte propagandą PiSowsko-religijną, że nie da się już tego słuchać. I te mdłe do bólu peany na temat sukcesów rządu. Wierz sobie w te bajki ale nie zmuszaj innych do ich słuchania. Wolę być lewakiem i słuchać PRAWDY na innych stacjach radiowych, a nie NACHALNEJ propagandy sukcesu rodem z PRL i wiecznej krytyki wszystkiego co jest dobre.
16 13
odpowiedź
User
Zrozumiały
Maciej konserwatywny włączył swoją zdartą płytę. Polskie Radio jest tak przesiąknięte propagandą PiSowsko-religijną, że nie da się już tego słuchać. I te mdłe do bólu peany na temat sukcesów rządu. Wierz sobie w te bajki ale nie zmuszaj innych do ich słuchania. Wolę być lewakiem i słuchać PRAWDY na innych stacjach radiowych, a nie NACHALNEJ propagandy sukcesu rodem z PRL i wiecznej krytyki wszystkiego co jest dobre.

Hahahahaha, znowu się uśmiałem z twojego wpisu. Jak zwykle zresztą.

Powiem szczerze: współczuję ci. Tak po ludzku współczuję. Ale to twój problem i twoja sprawa.
Żyj sobie dalej w swoim wyimaginowanym lewackim świecie, słuchaj lewackich stacji radiowych i podawanych w nich oderwanych od rzeczywistości bzdur, które uważasz za prawdę, a które tak naprawdę są zakłamaną lewacką propagandą. W końcu w Polsce mamy WOLNOŚĆ SŁOWA i właśnie dlatego nawet lewackie stacje mogą sobie spokojnie nadawać i mącić swoim odbiorcom w głowie. Nikt im za te lewackie kłamstwa nie cofa koncesji. Piękne, prawda?

Prawdziwa prawda jest jednak gdzie indziej. Prawdziwa prawda jest w Polskim Radiu.
Tyle w temacie.
13 19
odpowiedź