SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Smyk" w natarciu

Kampania reklamowa dla sieci sklepów "Smyk"

Pod koniec maja Agencja Reklamowa GonnaBe wygrała przetarg na kompleksową obsługę kampanii reklamowej dla sieci Smyk, związanej z rozpoczęciem roku szkolnego 2004/2005. Agencji powierzono zadanie kreacji billboardu, plakatu, reklamy prasowej, broszury image/product, ulotki i spotu radiowego. W odpowiedzi przygotowano  kampanię reklamową, którą scalał główny motyw, niezależnie od nośnika informacji. Kampania rozpoczęła się na początku sierpnia.

Ideą przewodnią pomysłu GonnaBe było zaakcentowanie indywidualności dziecka, którą wyrażono w głównym haśle kampanii "Bo każde dziecko jest inne". Z jednej strony podkreśla ono niepowtarzalny charakter każdego dziecka, z drugiej, szeroki asortyment Smyka. Całość zilustrowano czterema odniesieniami, ponownie podkreślającymi różnorodność i odmienność, tym razem tą, z którą spotykamy się w szkole. Subclaimy "Kocham plastykę", "Uwielbiam WF" i "Lubię język polski", podsumowywał końcowy "Mam swój styl", będąc jednocześnie bezpośrednim odesłaniem do hasła głównego.  Miał za zadanie podkreślić, że Smyk jest sklepem, który z szacunkiem odnosi się do indywidualności dziecka, nie tylko na płaszczyźnie szkolnej.

Na layoutach ideę przewodnią kampanii zilustrowano czterema zdjęciami dzieci odnoszącymi sie do subclaimów. W centrum projektu znajdowała się kartka z kalendarza przypominająca o zbliżającym się 1 września. Całość zwieńczało hasło główne, a u dołu kompozycji, uzupełniało logo Smyka.

Spot radiowy został stworzony przez pracowników GonnaBe mających bezpośrednie doświadczenie w pracy w rozgłośniach radiowych. Podzielono go na dwie części, kreatywną i informacyjną. Przestrzeń dźwiękową budują odgłosy dzwonka i hałasu ze szkolnego korytarza. Lektor "wyławia" z tłumu kolejne dziecięce postaci, opisując ich marzenia i plany w sposób bezpośredni odnoszące się do podhaseł. Część informacyjna standardowo zawiera informacje o punktach sprzedaży, przypomina o zbliżający się roku szkolnym i podkreśla nazwę sklepu {Smyk - cały dla małych}.

Kampania ma charakter ogólnopolski. Prowadzona jest między innymi w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu. W Sosnowcu  zbiega się ponadto z otwarciem pierwszego sklepu Smyka. Kampania nie przebiega w sposób jednolity we wszystkich miastach, a jej zakres i wykorzystane kanały informacyjne zależą od regionu. Kampania potrwa do połowy września.

Za stronę kreatywną projektu odpowiadają Rafał Korulczyk {Creative Director} oraz Marcin Kruszyński {Copywriter}. Obsługą klienta, którego reprezentowały Dorota Całka i Izabela Dembicka zajęli się Michał Korulczyk {Account Director} i Agata Kaczor {Account Executive}. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Smyk" w natarciu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl