SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Snapchat ma 332 miliony użytkowników

Snap, do której należy aplikacja Snapchat, pierwszy kwartał roku 2022 zamyka z 1,06 mld dolarów przychodu. Spółka notuje także 359,6 mln dolarów straty netto, w następstwie zmian prywatności użytkowników systemu iOS, ograniczających pole manewru w obszarze działań reklamowych Snapchata. Aplikacja ma dziennie 332 mln użytkowników.

Fot. flickr.comArticle

Snap, spółka macierzysta Snapchata, osiągnęła w pierwszym kwartale  tego roku 1,06 mld dol przychodu, zgodnie z prognozami analityków, szacujących przed ogłoszeniem raportu kwartalnego przychód w granicach od 1,03 mld dol. do 1,08 mld dol. przychodu.  To także wzrost w skali roku o 38 proc.

Zobacz: Snap kupił udziały w Grupie Aleph

Większość przychodów - dokładnie 758 mln dolarów - spółka wypracowuje na rynku Ameryki Północnej. Drugim znaczącym kontynentem jest Europa, skąd pochodzi 162 mln dolarów przychodów Snapa.

Snapchat ma już ponad 300 mln użytkowników

Po pierwszych trzech miesiącach 2022 roku dzienna liczba aktywnych użytkowników Snapchata wyniosła 332 miliony, co oznacza wzrost w porównaniu z 319 milionami w ostatnim kwartale 2021 roku. W Ameryce Północnej aplikacja ma 98 mln użytkowników (+5 proc. rdr.), w Europie zaś 84 mln (+10 proc. rok do roku).

Snap poinformował też, że wzrosła liczba użytkowników Spotlight, konkurencji TikToka, ale nie podano na ten temat szczegółowych danych.

Średni dochód z użytkownika (ARPU) to w skali globalnej to po pierwszym kwartale br. 3,20 dolara, co stanowi wzrost o 17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. To jednak wynik niższy niż w poprzednim kwartale (4,06 dol.). Europejskie ARPU to 1,93 dolara, o 30 proc. więcej rok do roku.

W raporcie wskazano, że negatywny wpływ na wyniki II kwartału będą miały zakłócenia w łańcuchu dostaw, niedobory siły roboczej, inflacja, a także wojna na Ukrainie i ogólna koniunktura gospodarcza.

Zobacz: Snapchat wstrzymuje reklamy w Rosji, Ukrainie i Białorusi

- Nasze wyniki za pierwszy kwartał odzwierciedlają dynamikę naszej działalności w trudnych warunkach operacyjnych. Nadal koncentrujemy się na dostarczaniu wartości dla naszej rosnącej społeczności, zapewnieniu zwrotu z inwestycji naszym partnerom reklamowym oraz inwestowaniu w wykorzystanie ogromnych możliwości, jakie daje nam działanie
w rozszerzonej rzeczywistości. Jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania wielu nowych produktów i usług na naszym corocznym szczycie Snap Partner Summit, który odbędzie się w przyszłym tygodniu - komentuje w raporcie Evan Spiegel, CEO Snapa.

W zeszłym kwartale spółka Snap osiągnęła wzrost przychodów o 42 proc. do 1,3 mld dolarów i pierwszy w swojej historii kwartalny zysk netto w wysokości 23 mln dolarów (wobec 113 mln dolarów straty rok wcześniej). W handlu posesyjnym akcje firmy drożały o 50 proc.

Dołącz do dyskusji: Snapchat ma 332 miliony użytkowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zawer
Już zapomniałem że było takie medium społecznościowe. Ciekawe kiedy ogłoszą upadłość firma trwale nie rentowna.
odpowiedź