SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SNL Kagan: Europa Zachodnia największym rynkiem IPTV

W ciągu ostatnich sześciu lat globalna liczba subskrybentów usługi telewizyjnej IPTV (ang. Internet Protocol Television) rosła rocznie średnio o 92,4 proc.

SNL Kagan: Europa Zachodnia największym rynkiem IPTV

Na koniec 2010 roku na świecie było 40 milionów subskrybentów IPTV, a w roku 2014 będzie ich ponad 70 milionów - prognozuje firma SNL Kagan.

Pozycję regionalnego lidera utrzyma Europa Zachodnia, gdzie w 2014 roku ma być 26,7 miliona gospodarstw domowych z dostępem do IPTV. Tymczasem Stanom Zjednoczonym drugą pozycję odbiorą Chiny, gdzie będzie 12,4 miliona subskrybentów usługi.

Najszybsze tempo wzrostu prognozowane jest dla Ameryki Łacińskiej, gdzie liczba subskrybentów IPTV ma w latach 2010 - 2014 rosnąć rocznie średnio o 114 proc. W przypadku Europy Wschodniej spodziewany jest średni roczny wzrost na poziomie 24,4 proc.

SNL Kagan prognozuje także, że globalny przychód z usługi IPTV zwiększy się z 12,9 miliarda dolarów w 2010 roku do 27 miliardów dolarów w roku 2014. Wówczas IPTV ma odpowiadać za 11 proc. wartości całego rynku płatnej telewizji na świecie.

Z ostatniego raportu firmy doradczej Frost & Sullivan wynika, że w Polsce pod koniec 2010 roku z usługi IPTV korzystało około 215 tys. gospodarstw domowych, co plasuje nasz kraj na trzecim miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej (więcej na ten temat).
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SNL Kagan: Europa Zachodnia największym rynkiem IPTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl