SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Social media coraz ważniejszym źródłem informacji

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez YouGov, media społecznościowe szybko stają się dominującym źródłem wiadomości dla amerykańskich użytkowników. 

Jedna czwarta ankietowanych twierdzi obecnie, że telewizja jest ich głównym źródłem wiadomości. To jednak 31 proc. mniej w porównaniu z 2019 rokiem.

W tym czasie wzrósł odsetek osób korzystających z mediów społecznościowych - z 12 proc. do 18 proc. Z badania wynika, że ​​media społecznościowe już uzurpowały sobie miano najważniejszego źródła informacji dla osób poniżej 34. roku życia.

Jednocześnie 26 proc. konsumentów jest obecnie skłonnych płacić za dostęp do treści czasopism w internecie, w porównaniu z 19 proc. w 2019 r.

Jednak 53 proc. badanych uważa, że ​​„reklamy to strata czasu”, co stanowi wzrost z 48 proc. w 2019 r. Kolejne 46 proc. twierdzi, że reklamy „pomagają mi wybrać, co kupują",  ale odsetek ten wynosi mniej niż 49 proc. w 2019 r.

Z badania wynika również, że telewizja strumieniowa/na żądanie to najszybciej rosnące medium reklamowe pod względem uwagi konsumentów – wzrost z 8 proc. w 2019 r. do 12 proc. w 2023 r.

Facebook na czele

Najczęściej używanym portalem społecznościowym jest Facebook - wskazało go 68 proc. ankietowanych. Jednak to YouTube (51 proc.) i TikTok (26 proc.) odnotowały znaczny wzrost zainteresowania. 

Ogólnie rzecz biorąc, 46 proc. Amerykanów spędza obecnie ponad 6 godzin tygodniowo na platformach mediów społecznościowych. Wśród konsumentów w wieku 18–24 lat odsetek ten wzrasta do 60 proc..

WhatsApp odnotował najszybszy wzrost wykorzystania od 2021 roku: +9 proc. Ale nadal pozostaje w tyle za Messengerem Facebooka. 

- Jeśli chodzi o konsumpcję mediów, Amerykanie zdecydowanie zmieniają kanały, a nowymi ulubionymi kanałami są strumieniowe przesyłanie wideo i kanały społecznościowe – mówi Ryan Gmerek, wiceprezes YouGov America. - Amerykanie, którzy ukończyli 55. rok życia, są obecnie najliczniejszymi widzami telewizji na żywo, chociaż coraz częściej zwracają się w stronę transmisji strumieniowej i mediów społecznościowych także ze względu na rozrywkę i wiadomości.

Dołącz do dyskusji: Social media coraz ważniejszym źródłem informacji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skutki
Nic dziwnego, że potem Amerykanie głosują na takiego Trumpa czy wierzą w liczne teorie spiskowe.
odpowiedź