SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

SoftBank przejmie 80 procent udziałów w WeWork. Adam Neumann z miliardową odprawą

Japoński koncern SoftBank zapowiedział przejęcie 80 procent udziałów w startupie WeWork zajmującym się wynajmowanie przestrzeni biurowych na całym świecie. Japończycy zainwestują 9,5 mld dolarów w dalszy rozwój WeWork, jednak na stanowisku szefa firmy nastąpi zmiana. Nowym CEO zostanie Marcelo Claure, zaś odchodzący założyciel WeWork Adam Neumann otrzyma miliard dolarów odprawy i przestanie kierować firmą.

Article

WeWork to założony w 2010 r. w USA startup zajmujący się wynajmowaniem przestrzeni do spotkań i pracy na całym świecie, w tym także w Polsce.

Ostatnio WeWork borykał się z trudnościami finansowymi i notował poważne straty, nie powiodła się też na razie próba wprowadzenia spółki na giełdę.

Jednym z największych inwestorów w WeWork był japoński koncern SoftBank, który do tej pory przeznaczył na rozwój startupu kwotę 10 mld dol. Teraz poinformowano, że SoftBank zwiększy swoje zaangażowanie w spółce przejmując 80 proc. udziałów w WeWork.

Zgodnie z zapowiedzią SoftBank zainwestuje w WeWork kolejne 9,5 mld dol. 5 mld zostanie przeznaczone na bieżące potrzeby spółki, za 3 mld dol. zostaną wykupione udziały od innych inwestorów, zaś kolejne 1,5 mld ma zostać zainwestowane w przyszłości. Jak poinformowano w komunikacie pomimo tych inwestycji SoftBank będzie miał jako udziałowiec jedynie rolę doradczą bez większości głosów.

Umowa przewiduje istotną zmianę w kierownictwie WeWork. Z funkcji CEO odejdzie założyciel startupu Adam Neumann, w kierowaniu firmą zastąpi go Marcelo Claure, który wcześniej był szefem spółki Sprint przejętej przez SofBank w 2012 r.

Adam Neumann ma otrzymać odprawę w wysokości miliarda dol., jednak nie opuści całkowicie WeWork – będzie nadal w zarządzie firmy, choć bez prawa głosu.

Dołącz do dyskusji: SoftBank przejmie 80 procent udziałów w WeWork. Adam Neumann z miliardową odprawą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl