SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarz OKO.press niewpuszczony na konwencję Solidarnej Polski mimo akredytacji

Sebastian Klauziński z OKO.press poinformował, że nie został w sobotę wpuszczony na konwencję Solidarnej Polski, mimo że dzień wcześniej potwierdzono przyznanie mu akredytacji.

Konwencja Solidarnej Polski, fot. twitter.com/SolidarnaPLArticle

- Nie zostałem wpuszczony na konwencję #SprawiedliwaPolska Solidarnej Polski, chociaż w piątek dostałem potwierdzenie akredytacji z biura prasowego. Po 15 minutach dyskusji usłyszałem „Nie ma pana na liście, kropka”. Potem zostałem wyproszony, bo „stwarzam zagrożenie” - stwierdził Sebastian Klauziński w sobotę na Twitterze.

Solidarna Polska nie odniosła się do tego wpisu. Konwencja partii odbyła się w Warszawie.

Niektórzy komentujący zwrócili uwagę, że w OKO.press zamieszczono w minionych miesiącach sporo artykułów opisujących wydatki z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jednocześnie szef Solidarnej Polski.

W styczniu kolejny taki tekst Sebastiana Klauzińskiego ukazał się w kontekście publikacji Wirtualnej Polski i zarządzania redakcją przez Tomasza Machały. Dziennikarz OKO.press, powołując się na byłych i obecnych dziennikarzy WP, opisał, jakoby Machała zniechęcał dziennikarzy do pisania mało istotnych krytycznych tekstów o Ministerstwie Sprawiedliwości i jego czołowych politykach, a niektóre teksty przed publikacją były konsultowane z przedstawicielami tego resortu i żoną Zbigniewa Ziobry. Podano też statystyki, z których wynikało, że Ministerstwo Sprawiedliwości i Fundusz Sprawiedliwości według stawek cennikowych były w ub.r. największym reklamodawcą w WP.

W odpowiedzi Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że w ub.r. na działania reklamowe Funduszu Sprawiedliwości we wszystkich mediach, także gazetach i radiu, faktycznie przeznaczono 7 mln zł.

Natomiast Wirtualna Polska powołała zespół do wyjaśnienia tej sprawy, który potwierdził część ustaleń OKO.press, a część zdementował. W konsekwencji z firmy odeszła szefowa HR Iwona Wencel, natomiast Tomasz Machała stracił funkcje redaktora naczelnego WP i członka zarządu WP Media, pozostał w firmie jako prezes spółki zarządzającej usługą WP Pilot.

Machała stwierdził w piątek, że oczekuje od OKO.press przeprosin za podanie niektórych informacji o jego rzekomych działaniach w redakcji. Natomiast Sebastian Klauziński podkreślił, że podtrzymuje wszystkie stwierdzenia z artykułu.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz OKO.press niewpuszczony na konwencję Solidarnej Polski mimo akredytacji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bogusław
Koniec świata.
Politycy nie wpuszczają na swój zjazd wrogich dziennikarzy.
odpowiedź
User
No i co
I co z tego . I tak napisze to co chce . Nawet jakby tam był :-)))
odpowiedź