SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sondaż wyborczy w 27 największych miastach Polski

Cykl 'Wyborcze poniedziałki' rusza dzisiaj w 22 lokalnych dodatkach 'Gazety Wyborczej'.

We wszystkie poniedziałki, aż do listopadowych wyborów samorządowych, na łamach lokalnych dodatków „Gazety” ukazywać się będą obszerne materiały, raporty związane z wyborami, sondaże, oceny ustępujących władz, a także informacje o kandydatach na radnych i prezydentów. „Gazeta" zorganizuje także w największych miastach Polski cykl debat z kandydatami na prezydentów.

„W trakcie kampanii chcemy dostarczać naszym Czytelnikom jak najpełniejszych informacji  o wyborach. Chcemy wzbudzić zainteresowanie wyborami samorządowymi w ogóle, bo właśnie te wybory mają zazwyczaj najniższą frekwencję. Zależy nam, by nasi Czytelnicy mogli mieć jasny obraz tych, którzy rządzili przez ostatnie cztery lata i tych, którzy ubiegają się o władzę” - mówi Wojciech Bartkowiak, z-ca szefa redakcji lokalnych Gazety Wyborczej.

Cykl rozpocznie publikacja najświeższych sondaży wyborczych z 27 miast Polski.

W Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze i Gorzowie sondaż na zlecenie „Gazety” przeprowadził Pentor Research International. W Lublinie Pracownia Metod i Technik Badawczych Instytutu Socjologii UMCS. W pozostałych 22 miastach (Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Toruń, Płock, Radom, Opole, Kędzierzyn-Koźle, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Bielsko-Biała, Częstochowa, Rzeszów, Kielce) badanie zrealizowała PBS DGA przy współpracy z Call Center Poland i TP Internet na 400-osobowej losowej próbie mieszkańców miasta zdecydowanie deklarujących udział w wyborach samorządowych (struktura demograficzna reprezentatywna dla badanej populacji).

Wg danych opublikowanych dzisiaj w “GW” m.in. w Gdańsku  wygrałby Paweł Adamowicz a w Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dołącz do dyskusji: Sondaż wyborczy w 27 największych miastach Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl