SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sony Ericsson: strata i spadek przychodu w II kw.

Firma Sony Ericsson zaprezentowała swoje wyniki finansowe za II kwartał bieżącego roku. Po pięciu z rzędu kwartałach zakończonych zyskiem, producent znalazł się na minusie.

W II kwartale firma zanotowała stratę w wysokości 50 milionów euro, w porównaniu do 12 milionów euro zysku w analogicznym okresie roku ubiegłego i 11 milionów euro zysku w I kwartale.

Tymczasem przychód Sony Ericsson zmniejszył się w ujęciu rocznym o 32 proc., z 1,76 do 1,19 miliarda euro.

W II kwartale Sony Ericsson sprzedał 7,6 miliona telefonów komórkowych (ponad 70 proc. stanowiły smartfony) - o 6 proc. mniej niż we wcześniejszych trzech miesiącach (8,1 mln) i o 31 proc. mniej niż rok wcześniej w tym samym okresie (11,0 mln).

Winą za słabsze wyniki producent obarcza marcowe trzęsienie ziemi w Japonii, na skutego którego pojawiły się problemy z dostawami urządzeń. Sony Ericsson twierdzi, że przez to do sprzedaży nie mogło trafić około 1,5 miliona jego komórek.

Średnia cena oferowanych przez firmę telefonów wyniosła w II kwartale 156 euro. To o 3 proc. mniej rok do roku (II kw. 2010 - 160 euro), ale o 11 proc. więcej w ujęciu kwartalnym (I kw. 2011 - 160 euro).

Firma podaje także, że do tej pory sprzedała w sumie ponad 16 milionów smartfonów z rodziny Xperia, a w II kwartale ich sprzedaż zwiększyła się w ujęciu rocznym o 150 proc. Jednocześnie Sony Ericsson szacuje, że miał w II kwartale około 11 proc. udziału w światowym rynku sprzedaży smartfonów opartych na platformie Android.

Dołącz do dyskusji: Sony Ericsson: strata i spadek przychodu w II kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl