SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spicy Mobile za ponad 10 mln złotych stworzy platformę do emisji reklam

Agencja marketingu mobilnego i sieć reklamowa Spicy Mobile tworzy własną platformę reklamy programmatic, dopasowującą reklamę do cech osobowości. Projekt jest wspófinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), które wyłożyło na ten cel 7,8 mln. Łączy koszt inwestycji to 10,1 mln zł.

Artur Zawadzki, członek zarządu i współwłaściciel Spicy Mobile Article

Tworzona platforma ma automatycznie dopasowywać komunikat reklamowy do cech osobowościowych użytkownika w oparciu o technologię „machine learning”. Będzie również odpowiadać za wycenę i zakup emisji odpowiedniej kreacji reklamowej do najbardziej zainteresowanego produktem lub usługą użytkownika.

Głównym celem projektu jest ograniczenie liczby emitowanych reklam w aplikacjach mobilnych dzięki poprawie ich jakości. Zadanie zrealizowane będzie przez stworzenie automatycznych i samouczących się mechanizmów profilowania użytkowników urządzeń mobilnych i emitowanych im kreacji reklamowych. Profilowanie będzie się odbywać na bazie informacji o użytkownikach aplikacji mobilnych oraz pięcioczynnikowego modelu osobowości (model Wielkiej Piątki P. Costy i R. McCrae'a).

- Od lat pracujemy nad rozwojem reklamy mobilnej oferując rozwiązania technologiczne i badawcze, które wyprzedzają oczekiwania rynku - podkreśla Artur Zawadzki, członek zarządu i współwłaściciel Spicy Mobile. - Tym razem mamy szansę zmienić oblicze reklamy cyfrowej, wyznaczając nową jakość emisji oraz profilowania użytkowników i samych kreacji, a także przyczynić się do rozwoju i promocji polskiej myśli naukowej na arenie międzynarodowej. Przegląd dostępnych prac teoretycznych wskazuje, że podjęty przez nas kierunek ma charakter pionierski - dodaje Zawadzki.

Spicy Mobile z grantem od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w ramach programu „Ścieżka dla Mazowsza”, którego celem jest wsparcie innowacyjnych rozwiązań i technologii prowadzących do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki w oparciu o prace rozwojowo-badawcze.

W ramach grantu Spicy Mobile otrzymała wsparcie w wysokości ok. 7,8 mln. Pozostałą kwotę spółka przeznaczy z własnych środków. Łączny koszt inwestycji to ponad 10,1 mln zł.

Przy realizacji projektu agencja Spicy Mobile będzie współpracować z zespołem naukowców z Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spicy Mobile za ponad 10 mln złotych stworzy platformę do emisji reklam

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
W końcu jakiś porządny projekt na rynku mobile.
Brawo Panowie! Klienci chcą takich badań !
7 3
odpowiedź
User
Jaro
WOW super! Gratulacje Spicy Mobile, gratulacje Rafał i Artur.
5 0
odpowiedź
User
zen
Dobrze ze mam ich reklamy zablokowane i wyciete z kazdej mobilnej aplikacji , bo chyba bedzie ich teraz jeszcze wiiincej.
2 5
odpowiedź