SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Spółka Eska TV zmieni się w Music TV

Spółka Eska TV - nadawca kanałów Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV zmieni nazwę na Music TV. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na przejęcie uprawnień wynikających z koncesji z jednej spółki na drugą. Ma to związek z planowanym przekształceniem formy prawnej firmy - ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Article

KRRiT zgodziła się na przejęcia uprawnień wynikających z koncesji ze spółki Eska TV na Music TV. Decyzja dotyczyła kanału Eska TV. Ma to związek z planowanym przekształceniem formy prawnej firmy – ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W uzasadnieniu wniosku nadawca podkreślił, że zmiana dotyczy jedynie formy prawnej, nie ma miejsca jakakolwiek zmiana w zakresie kontroli nad działalnością nadawcy, ani też nie zmieni się sytuacja w zakresie udziału w rynku.

Natomiast w marcu br. organ wydał decyzję w sprawie kanałów Eska TV Extra i Eska Rock TV, dotyczącą przejęcia uprawnień przez spółkę Music TV.

- To tylko zmiana nazwy spółki - nie ma tu przenoszenia uprawnień. Nie planujemy obecnie zmian nazw kanałów. Zmienia się więc tylko nazwa spółki, a nie nadawanych przez nią kanałów - poinformował Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Pod koniec 2017 roku Telewizja Polsat za ok. 103 mln zł nabyła od Grupy ZPR Media 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów spółki TV Spektrum, nadawcy Fokus TV i Nowa TV (z opcją dokupienia kolejnych 15 proc., zrealizowaną na początku 2018 roku).

Aktualnie Telewizja Polsat w swoim portfolio posiada ponad 30 kanałów m.in. Polsat, Polsat2 Super Polsat, TV4, TV6, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Cafe czy Polsat Film.

W listopadzie 2018 roku Eska TV otrzymała również zgodę KRRiT na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym muzyczno-rozrywkowym na kolejne 10 lat.

Polo TV najchętniej oglądanym kanałem muzycznym w 2018 roku

Udział naziemnego kanału Polo TV w 2018 roku wyniósł 0,65 proc., w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej spadł on o 11,34 proc.

Drugie miejsce zajęła Eska TV, która w naziemnej telewizji cyfrowej w okresie od 28 września 2016 roku do 16 maja 2017 roku zastąpiona była przez 8TV. Eska TV w tym czasie dostępna była w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne, jednak Grupa ZPR Media 16 maja 2017 roku przywróciła tę stację na MUX-1. Tym samym 8TV zniknęła z rynku, a w miejsce nadającej u płatnych operatorów Eski TV nadawca postanowił uruchomić nowy kanał Eska TV Extra.

Średni udział naziemnej Eski TV w ub.r. wyniósł 0,42 proc. Dla porównania 8TV i Eska TV w 2017 roku miały średni udział na poziomie 0,38 proc. Z kolei kablowo-satelitarna Eska TV Extra w zeszłym roku zanotowała udział na poziomie 0,04 proc. (w dół o 20,83 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spółka Eska TV zmieni się w Music TV

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Panie Solorzu, a czy tak nie sądzi pan, że spółki akcyjne chronią przed korupcją???
Lepiej jest inwestować w produkcję i nadawanie satelitarne, kablowe i naziemne w 4K i z dźwiękiem 5.1 niż dokonywać zmian wewnątrz-korporacyjnych.
3 6
odpowiedź
User
iksiński
Music TV to pełna nazwa dawnej MTV
20 1
odpowiedź
User
ewa
Nazwa spółki, a nie kanałów.
8 0
odpowiedź
User
olek
ESKA TV = Ola Kot!!! Ja chcę oglądać Olę Kot!!! Ona jest najlepsza.
2 10
odpowiedź
User
PL Goździk
Pewnie planowane jest połączenie Eski TV z Polsat Music, a Polo TV z Disco Polo Music.
4 0
odpowiedź