SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka Hajdarowicza sprzedała za 10,9 mln zł pakiet akcji wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”

Cypryjska spółka Bojanco Limited, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza, za 10,88 mln zł sprzedała 74 tys. akcji Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Bojanco Limited należy do Gremi International, które niedawno ogłosiło wezwanie do sprzedaży akcji KCI.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

W komunikacie giełdowym podano, że Bojanco Limited sprzedało 74 050 akcji Gremi Media (to 4,3 proc. kapitału firmy) po 147 zł za sztukę. Transakcja pakietowa została zrealizowana w zeszły piątek poza obrotem giełdowym.

To wszystkie akcje Gremi Media, które posiadało Bojanco Limited. Na początku br. Bojanco zostało przejęte przez luksemburską spółkę Gremi International, też należącą do Grzegorza Hajdarowicza.

KCI przez rok sprzedało akcje Gremi Media za ponad 20 mln zł

Większościowym akcjonariuszem Gremi Media jest KCI, którego główni akcjonariusze to Gremi International i Gremi Inwestycje.

W minionym tygodniu KCI sprzedało 114 tys. akcji spółki stanowiących 6,67 proc. kapitału zakładowego i dających 5,01 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Gremi Media. Cena za akcję wyniosła 30,77 euro, tym samym wartość transakcji to 3,51 mln euro. Akcje kupiła zarejestrowana w Luksemburgu spółka FBNK Finance należąca do Facebank Group.

W efekcie transakcji udział KCI w kapitale Gremi Media zmalał z 78,02 do 71,35 proc., a w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu - z 83,52 do 78,51 proc.

KCI w strategii na lata 2019-2030 przedstawionej w czerwcu br. zapowiedziało, że zmniejszy zaangażowanie kapitałowe w Gremi Media do poziomu 40-60 proc. oraz będzie inwestować w park edukacji i rozrywki Alvernia Planet. Przez miniony rok firma sprzedała akcje Gremi Media za ok. 10 mln zł. Poprzednią taką transakcję zrealizowała w styczniu br., zbyła 17 080 akcji za 2,51 mln zł.

Spółka Hajdarowicza chce skupić akcje KCI z giełdy

Firma Gremi Media jest wydawcą dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet” oraz ich serwisów internetowych, a także miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Ponadto ma większościowy pakiet akcji E-Kiosku, w połowie kwietnia przejęło dalsze 28,14 proc. jego kapitału od Ruchu.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała spadek przychodów o 4,2 proc. do 23,53 mln zł. Zysk EBITDA firmy zmalał z 4,51 do 4,23 mln zł, a zysk netto wzrósł z 3,08 do 3,54 mln zł.

3 lipca Gremi Media wypłaci pierwszą dywidendę od debiutu giełdowego jesienią 2017 roku. Przekaże inwestorom 3,69 mln zł, po 2,16 zł na akcję

W minionym tygodniu Gremi International ogłosiło wezwanie do sprzedaży 25,54 mln akcji KCI stanowiących 37,24 proc. kapitału spółki. Oferuje 58 groszy za sztukę. Tym samym za cały pakiet zamierza zapłacić 14,81 mln zł. Zapisy w ramach wezwania będą przyjmowane od 16 lipca do 17 sierpnia.

Celem wezwania do sprzedaży jest wycofanie KCI z rynku giełdowego, co zaproponował Grzegorzowi Hajdarowiczowi zarząd firmy.

Dołącz do dyskusji: Spółka Hajdarowicza sprzedała za 10,9 mln zł pakiet akcji wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pedro
Co to oznacza? Akcje KCI muszą spaść do 0.58? Bzdura chyba...
odpowiedź