SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify wprowadza zmianę w funkcji odtwarzania albumów na prośbę Adele

Spotify wprowadza zmianę funkcji odtwarzania albumów po zapoznaniu się z wnioskiem Adele. „To była jedyna prośba, jaką miałem dla naszej nieustannie zmieniającej się branży! Tworzymy albumy z wielką starannością i nie bez powodu myślimy o naszej liście utworów."  - komentuje artystka na Twitterze.

Okazuje się, że do wprowadzania konkretnej zmiany na największej i najpopularniejszej platformie strumieniowania muzyki wystarczy jedna prośba. Rzecz jasna, pod warunkiem, że jest się wielokrotnie nagradzaną artystką, której utwory biją rekordy popularności.

Spotify wprowadza zmiany w funkcji odtwarzania na prośbę Adele, która chce by jej najnowszy album zatytułowany “30”, nie był domyślnie odtwarzany w kolejności losowej, lecz tej wybranej przez artystkę. Warto zaznaczyć, że przed wprowadzeniem zmian, podczas przeglądania albumów widoczny był przycisk umożliwiający słuchanie utworów z “krążków” w losowej kolejności.

W tym momencie, po wciśnięciu “Odtwórz” utwory będą domyślnie grane w kolejności ustalonej przez artystów, czyli albumowej. Warto jednak zaznaczyć, że opcja ta jest dostępna wyłącznie dla użytkowników premium. Dodatkowo osoby, którym nie odpowiada natywna kolejność utworów, wciąż mogą uruchomić funkcję “Shuffle”, która odtworzy piosenki albumu w losowej kolejności. Nie zmienia to faktu, że opcja losowego odtwarzania utworów nie jest już wyświetlana przy okazji przeglądania albumów.

Sprawę skomentowała już artystka za pośrednictwem wpisu na platformie Twitter:

To była jedyna prośba, jaką miałem dla naszej nieustannie zmieniającej się branży! Tworzymy albumy z wielką starannością i nie bez powodu myślimy o naszej liście utworów. Nasza sztuka opowiada historię, a nasze historie powinny być wysłuchane tak, jak zamierzaliśmy. Dziękuję Spotify za wysłuchanie - napisała Adele.

Do wpisu artystki odniosła się również firma Spotify w dość krótkich, ale jakże znaczących słowach:

Dla Ciebie wszystko - odpowiada Spotify.

Wprowadzenie zmiany skomentował również dyrektor działu komunikacji muzycznej w Spotify, Chris Macowski w komentarzu udzielonym dla portalu The Verge.

Jak wspominała Adele, jesteśmy podekscytowani faktem, że zaczęliśmy wprowadzać nową funkcję dla użytkowników Premium, o którą od dawna prosili zarówno użytkownicy, jak i artyści. Dlatego też, odtwarzanie albumów w kolejności wyznaczonej przez artystów będzie od tej funkcją domyślną. Użytkownicy, którzy nadal chcą używać funkcji “Shuffle”, nadal mogą z niej korzystać po wybraniu opcji w widoku “Aktualnie odtwarzane” - komentuje Chris Macowski.

Premiera albumu “30” autorstwa brytyjskiej piosenkarki Adele odbyła się 19 listopada 2021 roku. Czwarty album studyjny piosenkarki został wydany przez Melted Stone i Columbia Records. W dniu premiery (15.10) singiel promujący płytę "Easy On Me" pobił rekord słuchalności na Spotify. Utwór ten zdobył najwięcej odtworzeń jednego dnia w historii tej platformy. Piosenka zdobyła na na Spotify już ponad 300 mln odtworzeń.

Spotify wprowadza funkcję wyświetlania tekstów utworów na rynek globalny

Po wielu latach oczekiwania Spotify wprowadza funkcję, na którą czekało wielu melomanów. Na platformie streamingowej pojawią się teksty popularnych utworów. Wcześniej funkcja była dostępna wyłącznie w wybranych krajach, jednakże firma w końcu wprowadza tę usługę na rynek globalny.

Dołącz do dyskusji: Spotify wprowadza zmianę w funkcji odtwarzania albumów na prośbę Adele

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łukasz
Tak kiepskiego albumu dawno nie słuchałem.
odpowiedź