SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Będą podwyżki cen na Spotify

Pochodzący ze Szwecji muzyczny serwis streamingowy Spotify szykuje podwyżki cen abonamentów. Na początek zmiany obejmą kraje skandynawskie.

Article

Według informacji podanych przez Bloomberga, cena abonamentu rodzinnego miałaby wzrosnąć 13 procent. Obecnie w Polsce za ten pakiet trzeba płacić 29,99 zł miesięcznie, za granicą to koszt około 15 dolarów. Z jednego konta może korzystać maksymalnie pięć osób.

Spotify nie komentuje doniesień Bloomberga. Nie wiadomo, czy podwyżki obejmą tylko Skandynawię, czy również inne rynki.

Obecnie Spotify jest największym na świecie płatnym serwisem muzycznym. Ma na całym świecie ponad 232 miliony użytkowników, z czego 108 milionów to płacący abonenci. 80 proc. wpływów sprzedażowych platformy pochodzi z Ameryki Północnej, Łacińskiej i z Europy.

W drugim kwartale 2019 r. Spotify odnotował przychody w wysokości 1,667 mld euro, o 31 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Z kolei kwartał do kwartału wpływy spółki zwiększyły się o 10 proc. W raportowanym okresie strata operacyjna Spotify zmniejszyła się do 3 mln euro. Rok wcześniej strata wynosiła 90 mln euro, zaś w I kwartale była na poziomie 47 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będą podwyżki cen na Spotify

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl