SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spotify przypomni użytkownikom w krajach Unii o terminie eurowyborów

Serwis Spotify prowadzi akcją mającą zwiększyć frekwencję w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Użytkownicy aplikacji pochodzący z krajów unijnych otrzymują powiadomienia i przypomnienia o terminie eurowyborów. Przygotowano także okolicznościową playlistę oraz odnośnik do strony internetowej z informacjami o wyborach.

Article

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostały przewidziane na dni pomiędzy 23 a 26 maja br. Dotychczasowe dane wskazują, że frekwencja w tych głosowaniach w krajach unijnych nie jest wysoka – w ostatnim wynosiła 42 proc. Dlatego serwis Spotify postanowił przeprowadzić akcję mającą na celu nakłonienie Europejczyków do bardziej aktywnego udziału w wyborach.

Od czwartku użytkownicy Spotify (zarówno wersji darmowej jak i abonenci planów Premium, którzy są mieszańcami krajów członkowskich Unii Europejskiej i mają skończone 18 lat) otrzymają powiadomienie w aplikacji przypominające o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Powiadomienie zawiera także link do specjalnej playlisty Get Vocal, Europe!, na której znalazły się piosenki najpopularniejszych na Spotify artystów z całej Europy - Polskę reprezentują Taco Hemingway, Bedoes i Kubi Producent z utworem "Chłopaki nie płaczą". W opisie playlisty znajduje się także link do oficjalnej strony wyborów, gdzie dostępne są najważniejsze informacje o tym jak można głosować w poszczególnych krajach.

Od 23 do 26 maja br. użytkownicy Spotify otrzymają powiadomienie z przypomnieniem o dniu wyborów, które będzie zawierało link do strony UE z wskazówkami jak głosować. Spotify przypomina, że przeprowadziło z sukcesem podobną kampanię zachęcającą do głosowania w lokalnych wyborach w Szwecji, Holandii i USA.

Spotify zaznacza, że akcja ma całkowicie apolityczny charakter, a serwis nie wspiera żadnej partii politycznej ani organizacji biorącej udział w eurowyborach.

W I kwartale 2019 roku serwis Spotify zanotował wzrost przychodów rok do roku o 33 proc. Strata operacyjna spółki w okresie trzech miesięcy wzrosła do 47 mln euro. Globalna liczba użytkowników serwisu to 217 mln, a tych płacących abonament po raz pierwszy w historii osiągnęła poziom 100 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spotify przypomni użytkownikom w krajach Unii o terminie eurowyborów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl