SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify z rosnącymi przychodami i większą stratą operacyjną. 299 milionów użytkowników na świecie

W drugim kwartale 2020 roku serwis Spotify wykazał przychody w wysokości ponad 1,8 mld euro, ale kwartalna strata operacyjna spółki zwiększyła się do 167 mln euro. Platforma ma obecnie na świecie 299 mln użytkowników - z czego 138 milionów posiada subskrypcję premium.

Nowy ekran Spotify, fot. Spotify.comArticle

Spotify zadebiutował na nowojorskiej giełdzie w kwietniu 2018 r. Spółka wybrała metodę tzw. direct listingu, czyli skierowania do obrotu niemal wszystkich wyemitowanych akcji z pominięciem tradycyjnej oferty publicznej (IPO).

Przychody i strata w górę

Teraz spółka Spotify opublikowała wyniki biznesowe za drugi kwartał 2020 r.

W raportowanym okresie firma zanotowała przychody w wysokości 1,889 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 13 proc.

Kwartalna strata operacyjna wzrosła do poziomu poziomu 167 mln euro, co oznacza znaczną różnicę w porównaniu ze stratą w kwocie 3 mln euro w analogicznym okresie roku ubiegłego.

299 mln użytkowników

W drugim kwartale 2020 r. łączna liczba miesięcznych użytkowników Spotify na świecie osiągnęła poziom 299 mln, co oznacza wzrost w skali roku o 29 proc. W tej liczbie 138 mln to subskrybenci płatnej wersji premium, a ich grupa wzrosła rok do roku o 27 proc.

Czytaj więcej: Spotify likwiduje swoją polską spółkę

W ujęciu geograficznym 34 proc. wszystkich użytkowników Spotify to mieszkańcy Europy, na 2. miejscu jest Ameryka Północna (26 proc.), a na 3. pozycji – Ameryka Łacińska (22 proc.).

Podobnie wyglądają relacje w wypadku użytkowników płacących w Spotify abonament. Europejczycy to 39 proc. tej grupy, 29 proc. stanowią mieszkańcy Ameryki Północnej, a 21 proc. - Ameryki Łacińskiej.

Optymistyczne prognozy

W komunikacie Spotify prognozuje, że w trzecim kwartale br. liczba użytkowników platformy wzrośnie do poziomu 312 – 317 mln, zaś przychody mogą osiągnąć maksymalnie 2,05 mld euro.

Z kolei na koniec 2020 r. grupa odbiorców Spotify może liczyć 348 mln internautów przy kwartalnym wzroście wpływów do 2,25 mld euro.

Czytaj więcej: Spotify prezentuje listy najpopularniejszych podcastów

Dołącz do dyskusji: Spotify z rosnącymi przychodami i większą stratą operacyjną. 299 milionów użytkowników na świecie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anonimas
Nazywa agnieszka klimkiewicz kobiałek co nosi tysiąc opsranych majtek w sadomierzu kupuje je księdzu
odpowiedź