SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Sieci” i „Gazeta Polska” z największymi spadkami w 2018 roku. Tylko „Tygodnik Powszechny” ze wzrostem

W 2018 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii był „Gość Niedzielny”. Jedynym wzrostem pochwalić się mógł „Tygodnik Powszechny”, a na czele spadków znalazły się „Sieci” i „Gazeta Polska” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media) w 2018 roku wyniosła 112 659 egz. Było to o 8,74 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Druga była „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 10,53 proc. do 97 436 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 85 357 egz., po spadku o 11,83 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 44 215 egz., po spadku o 28,50 proc. - największym w zestawieniu. Tygodnik ten do końca lipca 2017 roku ukazywał się pod nazwą „W Sieci”. Wynika to z wydanego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie w procesie wytoczonym wydawcy przez Gremi Media.

Czołową piątkę zamyka konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 18,13 proc. do 34 519 egz.

Z 7. na 6. lokatę awansował „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny), który pochwalić się mógł jedynym wzrostem, wynoszącym 13,40 proc. Jego średnia sprzedaż ogółem w ub.r. wyniosła 27 183 egz.

W grudniu 2018 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „Gościa Niedzielnego”, wyniosła 123 415 egz., po spadku względem grudnia 2017 roku o 2,20 proc.

Podium uzupełniają: „Polityka” (101 877 egz.; w dół o 6,23 proc.) i „Newsweek Polska” (87 219 egz.; - 12,23 proc.).

Również i tutaj najwięcej - 21,76 proc. do 43 036 egz. - straciły „Sieci”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Sieci” i „Gazeta Polska” z największymi spadkami w 2018 roku. Tylko „Tygodnik Powszechny” ze wzrostem

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jagoda
A ja tam zawsze kupuję zarówno wSieci czy DoRzeczy jak i na przykład Polityke, by poznać różne opinie. Nigdy nie zrozumiem jak ludzie próbują się nazywać wykształconymi i obeznanymi w sprawach publicznych zamykając się tylko na jedno myślenie. Ludzie, korzystajcie z tego, że mamy dostęp do szerokiego spektrum opinii z różnych stron. Po paru miesiącach takiego czytania łatwo wychwycić która strona bardziej nagina fakty i ma się bardziej otwarty umysł. Pozdrawiam zatwardziałych zamkniętych na opinie jednego frontu ;)
odpowiedź
User
Zośka
Porównując rozpowszechnianie płatne i nakład łatwo odróżnić te firmy, które są na grubej kroplówce od tych, które są rozsądnie zarządzane i starają się trzymać sprzedaż na poziomie 50+ procent nakładu :)
odpowiedź
User
Ek.
Jagoda, rozumiem kupowanie Do Rzeczy, ale wSieci zdaje się pismem jedynie dla kwalifikowanego personelu szpitali psychiatrycznych wyspecjalizowanego w ostrych stanach maniakalnych.
odpowiedź