SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Sieci” i „Gazeta Polska” z największymi spadkami w 2018 roku. Tylko „Tygodnik Powszechny” ze wzrostem

W 2018 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii był „Gość Niedzielny”. Jedynym wzrostem pochwalić się mógł „Tygodnik Powszechny”, a na czele spadków znalazły się „Sieci” i „Gazeta Polska” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media) w 2018 roku wyniosła 112 659 egz. Było to o 8,74 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Druga była „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 10,53 proc. do 97 436 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 85 357 egz., po spadku o 11,83 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 44 215 egz., po spadku o 28,50 proc. - największym w zestawieniu. Tygodnik ten do końca lipca 2017 roku ukazywał się pod nazwą „W Sieci”. Wynika to z wydanego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie w procesie wytoczonym wydawcy przez Gremi Media.

Czołową piątkę zamyka konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 18,13 proc. do 34 519 egz.

Z 7. na 6. lokatę awansował „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny), który pochwalić się mógł jedynym wzrostem, wynoszącym 13,40 proc. Jego średnia sprzedaż ogółem w ub.r. wyniosła 27 183 egz.

W grudniu 2018 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „Gościa Niedzielnego”, wyniosła 123 415 egz., po spadku względem grudnia 2017 roku o 2,20 proc.

Podium uzupełniają: „Polityka” (101 877 egz.; w dół o 6,23 proc.) i „Newsweek Polska” (87 219 egz.; - 12,23 proc.).

Również i tutaj najwięcej - 21,76 proc. do 43 036 egz. - straciły „Sieci”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Sieci” i „Gazeta Polska” z największymi spadkami w 2018 roku. Tylko „Tygodnik Powszechny” ze wzrostem

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jagoda
A ja tam zawsze kupuję zarówno wSieci czy DoRzeczy jak i na przykład Polityke, by poznać różne opinie. Nigdy nie zrozumiem jak ludzie próbują się nazywać wykształconymi i obeznanymi w sprawach publicznych zamykając się tylko na jedno myślenie. Ludzie, korzystajcie z tego, że mamy dostęp do szerokiego spektrum opinii z różnych stron. Po paru miesiącach takiego czytania łatwo wychwycić która strona bardziej nagina fakty i ma się bardziej otwarty umysł. Pozdrawiam zatwardziałych zamkniętych na opinie jednego frontu ;)
45 38
odpowiedź
User
Zośka
Porównując rozpowszechnianie płatne i nakład łatwo odróżnić te firmy, które są na grubej kroplówce od tych, które są rozsądnie zarządzane i starają się trzymać sprzedaż na poziomie 50+ procent nakładu :)
37 8
odpowiedź
User
Ek.
Jagoda, rozumiem kupowanie Do Rzeczy, ale wSieci zdaje się pismem jedynie dla kwalifikowanego personelu szpitali psychiatrycznych wyspecjalizowanego w ostrych stanach maniakalnych.
84 24
odpowiedź