SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Sieci”, „Gazeta Polska” i „Do Rzeczy” z rekordowymi spadkami

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii w styczniu br. był „Gość Niedzielny”. Jedynym wzrostem pochwalić się mógł „Newsweek Polska”, a na czele spadków znalazły się „Sieci” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

W segmencie tygodników opinii liderem pozostaje niezmiennie „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). Jego średnia sprzedaż ogółem w styczniu 2019 roku wyniosła 113 255 egz. Było to o 2,23 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Wiceliderem „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 5,85 proc. do 95 902 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w styczniu br. wyniosła 85 507 egz., po wzroście o 0,23 proc. - jedynym w zestawieniu.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 36 416 egz., po spadku o 30,23 proc. Jednocześnie była to największa strata w zestawieniu.

Oczko niżej uplasował się konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 17,76 proc. do 32 285 egz.

Drugi największy w zestawieniu spadek zanotowała „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), której wynik zmniejszył się o 26,54 proc. do 22 920 egz. Dziennik ten spadł z szóstego na siódme miejsce.

W styczniu br. w porównaniu do grudnia ub.r. największy wzrost średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii osiągnął „Przegląd” - o 5,84 proc., a na plusie jest też „Tygodnik Powszechny” ze wzrostem o 3,85 proc.

Największy spadek, wynoszący 17,63 proc., zanotowała tutaj „Gazeta Polska”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Sieci”, „Gazeta Polska” i „Do Rzeczy” z rekordowymi spadkami

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
To niemożliwe, to musi być kłamstwo lub prowokacja. Nie wierzę, że w kraju wielbiącym Mateusza i Jarosława, media, które chwalą i dokumentuja ich dokonania nie są rozchwytywane przez społeczeństwo.
odpowiedź
User
rdek
A już niedługo może nie być reklam ze spółek skarbu państwa...
odpowiedź
User
Jacek Karolak
W sumie skoro ten sam poziom jest za darmo w TVP, to po co przepłacać?
odpowiedź