SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Standard & Poor's Ratings Services obniżył ratingi 24 włoskich banków

Standard & Poor's Ratings Services obniżył ratingi 24 włoskich banków i podtrzymał oceny wiarygodności kredytowej kolejnych 19 instytucji.

Standard & Poor's Ratings Services obniżył ratingi 24 włoskich banków

"Dzisiejsza decyzja kredytowa wynika z oceny implikacji trudniejszych niż wcześniej przewidywano warunków makroekonomicznych i w otoczeniu finansowym dla włoskich banków" - głosi komunikat.

W opinii agencji, powrót napięć na rynkach w "peryferyjnych" krajach strefy euro, w szczególności we Włoszech, jak również coraz słabsze perspektywy wzrostu gospodarczego, doprowadziły do dalszego pogorszenia warunków, w jakich funkcjonują włoskie banki.

"Uważamy także, że koszty finansowania dla włoskich banków wzrosną znacząco z powodu wyższych rentowności długu suwerennego Włoch. Co więcej, spodziewamy się, że wyższe koszty finansowania zarówno dla banków, jak i przedsiębiorstw doprowadzą do pogorszenia warunków kredytowania i osłabienia działalności gospodarczej w krótkim lub średnim okresie" - czytamy dalej.

Wśród banków, które utrzymały ratingi na dotychczasowych poziomach, znalazły się UniCredit i Intesa Sanpaolo.

Pod koniec września Standard & Poor's obniżył ratingi suwerenne Włoch do A/A-1 z A+/A-1+. Perspektywa jest negatywna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Standard & Poor's Ratings Services obniżył ratingi 24 włoskich banków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl