SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Starlink mocno obniża ceny w Polsce: internet można mieć taniej o ponad 200 zł

Satelitarny internet Starlink właśnie stał się tańszy dla polskich klientów o 219 złotych: firma poinformowała, że biorąc pod uwagę „warunki panujące na lokalnym rynku” rezygnuje z ceny 449 zł za miesiąc i ustala nową: 230 zł/mc. Nieznacznie wyższa jest za to kwota, która trzeba wyłożyć na sprzęt - ale za to nie płacimy już za wysyłkę i obsługę.

Fot. ScreenShot/Starlink.com Article

Starlink (oferowany przez firmę SpaceX Elona Muska) dotychczas był do kupienia w dość zaporowej cenie.  Domowy dostęp do internetu kosztował 449 zł za miesiąc, do tego dochodziła jeszcze cena (jednorazowo uiszczana) za sprzęt do odbioru: 2269 zł. Za przesyłkę trzeba było zapłacić dodatkowe 276 zł. Dla wielu Polaków takie ceny były nie do zaakceptowania – mimo, iż (jak wynika z badań) internet od Muska generuje dużo wyższe prędkości pobierania niż internet szerokopasmowy. 

Firma poinformowała swoich klientów, że od 24 sierpnia radykalnie obniża ceny. Teraz za internet szerokopasmowy zapłacić trzeba co miesiąc 230 zł, jednorazowa opłata za sprzęt wzrosła natomiast do 2300 zł. Jednakże – i to kolejna nowość – firma nie pobiera już opłaty za wysyłkę i obsługę.

Skąd się bierze obniżka?

Jak informuje firma w komunikacie wysyłanym klientom - obniżka ceny „uwzględnia warunki panujące na rynku lokalnym i ma na celu odzwierciedlenie parytetu siły nabywczej" polskich klientów. Użytkownicy nie muszą podejmować żadnych działań, obniżka zostanie automatycznie uwzględniona na fakturach wygenerowanych po 24. Sierpnia – zapewnia SpaceX.

Starlink dostępny jest dla polskich klientów od września 2021 roku. Zestaw oferowany w serwisie Starlink.com obejmuje antenę, router WiFi, zasilacz, kable i statyw montażowy

Publiczne testy internetu Starlink, oferowanego przez firmą Elona Muska SpaceX, rozpoczęły się w USA jesienią 2020 r. Docelowo usługa ma być świadczona na całym świecie z wykorzystaniem ok. 12 tys. satelitów.

Dołącz do dyskusji: Starlink mocno obniża ceny w Polsce: internet można mieć taniej o ponad 200 zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Derr
Parę miesięcy temu się na Starlinka przerzuciliśmy (z Orange’owej Neostradki) i nie żałujemy. Z niestabilnego, często płatającego psikusy łącza, gdzie sensacją był transfer na poziomie 15 mb/s (zwykle wartości były jednocyfrowe), a przy wysyłaniu musieliśmy się podpierać siecią mobilną, przeszliśmy na łączę niemal zawsze z trzycyfrowym transferem, jak spadało poniżej 100 mb/s to raczej zwykle to było i tak 90 co najmniej. Wysyłanie na poziomie 25-40 w porywach nawet. Na wyniki nie wpływa liczba użytkowników, a biuro funkcjonuje dość intensywnie, do netu podłączonych jest w ciągu dnia zwykle około 10-12 urządzeń. Technicznie wszystko działa więc bez zarzutu, z supportem kontaktowaliśmy się tylko raz w sprawie stricte rozliczeniowej (informacje na ichniejszej fakturze versus wymagania polskiego fiskusa) - sprawa wyjaśniona po dwóch mailach. Innych powodód do kontaktu nie mieliśmy. Obniżka ceny cieszy, ale i tak bez tej obniżki usługa warta swojej ceny, zwłaszcza na tzw. prowincji. No i oczywiście piszę to z firmowego punktu widzenia, bo dla odbiorcy indywidualnego, nawet po obniżce, to nadal cena mocno zaporowa.
7 0
odpowiedź
User
ojoj
Żegnaj mobilny internecie LTE 40 mbps za 80 zeta.
3 0
odpowiedź