SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje serwis Amazon Video Direct, wśród dostawców treści „Guardian”, Mashable i Conde Nast

Amazon uruchomił przeznaczoną dla twórców platformę Amazon Video Direct, która pozwala publikować treści wideo i zarabiać na tym pieniądze. Wśród partnerów projektu są wydawcy - między innymi Conde Nast Entertainment, HowStuffWorks, Guardian i Mashable.

Article

Według zapowiedzi platforma Amazon Video Direct jest dostępna na razie w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii i Japonii.

W zamyśle Amazon Video Direct jest projektem przeznaczonym dla twórców treści wideo. Dzięki niemu mogą oni umieszczać w serwisie swoje produkcje filmowe oraz wybrać sposób ich dystrybucji wśród odbiorców.

Jedną z możliwości jest udostępnienie filmu za darmo w zamian za oglądanie przez odbiorcę reklam. W tym modelu twórca otrzymuje 55 proc. przychodów z reklam towarzyszących filmowi.

Inny sposób zarabiania na treściach wideo to skierowanie ich do użytkowników usługi Amazon Prime, w ramach której oferowany jest dostęp do biblioteki filmów. W tej opcji rozliczana jest każda godzina obejrzenia konkretnego wideo, za którą Amazon oferuje 15 centów.

Oprócz tego Amazon przeznacza kwotę miliona dolarów miesięcznie na nagrody AVD Stars, które otrzymywać będą twórcy najchętniej oglądanych filmów.

Choć w założeniach na platformie Amazon Video Direct mogą publikować wszyscy twórcy z wymienionych wcześniej krajów, to początkowo dostawcami treści mają być przede wszystkim komercyjni wydawcy. Wśród partnerów programu są obecnie m.in. Conde Nast Entertainment, HowStuffWorks, Samuel Goldwyn Films, Guardian, Mashable, Mattel, StyleHaul, Kin Community, Jash, Business Insider, Machinima, TYT Network, Baby Einstein, CJ Entertainment America, Xive TV, Synergetic Distribution, Kino Nation, Journeyman Pictures oraz Pro Guitar Lessons.

- Zaletą naszego projektu jest szeroki wachlarz możliwości zarabiania na publikowanych treściach - podkreśla w komunikacie Jim Freeman, wiceprezes Amazon Video. - Teraz twórcy mają o wiele większe szanse dotarcia ze swoimi treściami do odbiorców, a widzowie lepsze możliwości odnalezienia interesujących ich materiałów.

Amazon Video Direct to w ostatnim czasie nie jedyny przykład coraz większego angażowania się Amazona w segment wideo. W kwietniu br. koncern uruchomił w USA serwis z wideo na życzenie, który ma konkurować z Netflixem.

Dołącz do dyskusji: Startuje serwis Amazon Video Direct, wśród dostawców treści „Guardian”, Mashable i Conde Nast

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl