SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Steam i PlayStation Store ograniczają konkurencję? UOKiK wszczął postępowanie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że właścicielem platform z grami wideo Steam i PlayStation Store mogą stosować praktyki antykonkurencyjne. Przeprowadził w tej sprawie kontrole w siedzibie spółki zależnej Sony oraz u dwóch twórców i wydawców gier wideo.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

- Rynek cyfrowej dystrybucji gier wypiera sprzedaż tradycyjną. Gracze coraz rzadziej kupują gry w pudełkach, lecz zaopatrują się w cyfrowe kopie na platformach sprzedaży online. Jednocześnie widzimy, że na tym rynku może dochodzić do praktyk ograniczających konkurencję ze strony największych graczy. Dlatego wszcząłem postępowanie wyjaśniające i zleciłem kontrolę u trzech przedsiębiorców - uzasadnia w komunikacie Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dodano, że „postepowanie dotyczy w szczególności działań dostawców takich platform jak PlayStation Store i Steam”. UOKiK przeprowadził już kontrole w siedzibie jednej z polskich spółek zależnych Sony oraz u dwóch twórców i wydawców gier wideo.

UOKiK: kontrola ws. działań Steam i PlayStation Store

- Zebrany materiał dowodowy wskaże, czy mogło dojść do stosowania praktyk ograniczających konkurencję: niedozwolonych porozumień lub nadużywania pozycji dominującej przez dostawców platform dystrybucji cyfrowej gier wideo. Ich skutkiem może być wykluczenie konkurencyjnych platform, zaawansowana eksploatacja twórców i wydawców gier, a także wyższe ceny dla graczy - zaznaczono.

Wyliczono, że chodzi m.in. o stosowanie ograniczeń w sprzedaży gier i zawartości dodatkowych na konkurencyjnych platformach lub w sklepach internetowych, ingerencję w ceny i politykę rabatową twórców i wydawców gier, czy ograniczanie dostępu do rynku konkurencyjnym platformom oraz innym dostawcom usług cyfrowych.

Dołącz do dyskusji: Steam i PlayStation Store ograniczają konkurencję? UOKiK wszczął postępowanie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jełop
Microsoftu (Xboxa) oczywiście nie tknięto nawet patykiem
2 1
odpowiedź